BUNDES: Herta konačno pobijedila

Golom Rafaela u 86. minutu berlinski tim savladao Štutgart 1:0 u prvom meču četvrtog kola.

BUNDES: Herta konačno pobijedila Izvor: MONDO

Herta nije dobila osam bunesligaških utakmica, pet u sezoni u kojoj je ispala (2009/10) i u uvodna tri kola ove sezone. Berlinci su u petak uveče konačno pobijedili.

Pred oko 60 hiljada gledalaca na Olimpijskom stadionu u glavnom gradu Njemačke, Herta je savladala Štutgart - 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je Rafael u 86. minutu. Šutirao je, golman Urlih je odbranio, lopta je došla do Eberta koji je centrirao, a Rafael iz drugog pokušaja, ovaj put glavom, bio precizan.

Herta je skupila pet bodova i na tabeli pretekla "švabe", koji su ostali na četiri.

Za goste je cijeli meč odigrao srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović.