PREMIJER BiH: Napadnut sudija, prekinut meč na Piroti!

Direktor Borca Radmilo Šipovac potvrdio je za MONDO da je zbog napada Travničana na sudiju Rusmira Mrkovića prekinuta utakmica na Piroti.

PREMIJER BiH: Napadnut sudija, prekinut meč na Piroti!  Izvor: MONDO

Susret petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Travnika i banjalučkog Borca odigran je samo jedno poluvrijeme (1:1) zbog napada na arbitra Rusmira Mrkovića. Navodno je glavni akter udaranja sudije bio Predsjednik Fudbalskog saveza Srednje-bosanskog kantona Behudin Trbojević.

"U poluvremenu se desio incident, pojedini ljudi iz rukovodstva Travnika iz meni nepoznatih razloga fizički su napali sudiju, koji je u dogovoru s delegatom odlučio da prekine utakmicu", izjavio je Šipovac za Mondo.

Prema njegovim riječima, dijeljenje pravde u prvih 45 minuta nije bilo sporno i zaista ne razumije reakciju rukovodećih ljudi iz kluba sa Pirote.

"Meni ništa nije bilo sporno, zaista ne znam, niti niko od nas iz Banjaluke može da pretpostavi razloge ovog icidenta. Mi smo imali nekoliko dobrih prilika, mogli smo da damo tri gola. To je vidjela i korektna publika u Travniku. Uglavnom, meč je prekinut i ekspedicija Borca je već u autobusu i krećemo kući u Banjaluku", zaključio je direktor crveno-plavih.

"Nezavisne novine" prenose da je sudija Mrković poslije napada odbio da nastavi meč iako su ga domaćini pokušavali nagovoriti da ipak izađe da bi bilo odigrano i preostalih 45 minuta meča.

Fudbaleri obje ekipe po isteku 15 minuta odmora su izašli na teren i čekali Mrkovića. Međutim, da od nastavka fudbalskog meča na stadionu "Pirota" neće biti ništa bilo je jasno kada se preko razgla svima na stadionu obratio komesar za sigurnost Travnika i kazao da utakmica neće biti nastavljena.

Dok su igrači na terenu čekali rasplet situacije navijači oba tima su se prepucavali.

Simpatizeri Borca su već nagovještavali mogući epilog ove fudbalske lakrdije riječima "Biće gusto, biće 0:3", dok su im navijači Travnika uzvratili vrijeđanjem na nacionalnoj osnovi povicima "Svi ste vi Turci, bili ste naši robovi 500 godina".

Sada su na potezu Disciplinska i Takmičarska komisija Fudbalskog saveza BiH, koje bi trebalo da sankcionišu sve odgovorne,a vjerovatni epilog biće 0:3 za Borac za zelenim stolom.

Tradicionalno jedno od najneugodnijih gostovanja za Borac jer su Banjalučani tek prošle godine prekinuli crnu seriju na "Piroti", koja je trajala od starta zajedničke lige Bosne i Hercegovine.

Međutim, u petom kolu Premijer lige BiH u nedjelju popodne, crveno-plavi su silovito krenuli i do prednosti došli već u petom minutu.

Strijelac je bio trenutno najbolji golgeter prvenstva Nemanja Vidaković, koji u ovoj polusezoni igra u fantastičnoj formi. Ovo mu je bio peti pogodak!

Ipak, domaći tim se brzo probudio i krenuo ka golu Asmira Avdukića, koji je u 25. minutu morao da vadi loptu iz svoje mreže. Gol za izjednačenje postigao je Anel Ćurić.

"Veziri" su mogli i do potpunog preokreta u fionišu poluvremena, ali je udarac glavom Vladimira Karalića poslije centaršuta iz kornera, završio pored stative ekipe Zvezdana Cvetkovića.

U drugoj utakmici nedjeljnog popodnevnog programa, Rudar je u drugom poluvremenu slomio Slobodu (2:0) pogocima Neđe Šuke i Zorana Kecmana.

Bod sa Grbavice (3:3) u prošlom kolu, Zrinjski je u večernjem terminu naplatio na svom stadionu u dvoboju sa Zvijezdom (4:1). Poslije egala u prvom dijelu, tim iz Gradačca pao je u nastavku pogocima Amera Bekića i Lazara Marjanovića, dvostrukih strijelaca. Gol za goste postigao je Amir Hamzić.

Široki Brijeg je mnogo teže od očekivanog savladao novog premijerligaša GOŠK iz Gabele, koji je sve do sredine nastavka odlolijevao na Pecari, a onda je dva puta kapitulirao u 63. i 75. minutu. Strijelci za Širokobriježane bili su Mario Ivanković i Varea.

U posljednjoj utakmici petog kola Željezničar je na Koševu ostvario prvu gostujuću pobjedu protiv najmlađeg sarajevskog premijerligaša Olimpika (0:1).

Iako su od 71. minuta igrali s čovjekom manje (isključen Eldin Adilović samo što je ušao s klupe), plavi sa Grbavice do kompletnog plijena stigli golom Vernesa Selimovića u 77. minutu.

Prethodno je stativu gola "vukova" pogodio Velibor Vasilić.