Srpski selektore, dadoše ga Lane i Bambi!

Dobre vijesti za Pižona...

Srpski selektore, dadoše ga Lane i Bambi! Izvor: MONDO

Selektor reprezentacije Srbije Vladimir Petrović Pižon može bar malo da bude nasmijan, nakon što je saznao da za ključne utakmice sa Sjevernom Irskom i Farskim Ostrvima u kvalifikacijama za EURO 2012 neće moći da računa na Nikolu Žigića, Nemanju Vidića i Miloša Krasića...

U nedjelju su bitne golove za svoje klubove postigli potencijalni krilni napadači srpskog državnog tima, Milan Jovanović i Zoran Tošić.

"Bambi" Tošić postigao je gol za CSKA iz Moskve u remiju 2:2 sa gradskim rivalom Spartakom u Premijer ligi Rusije. Na stadionu "Lužnjiki" u Moskvi, Spartak je poveo golom Brazilca Velingtona u 45, a izjednačio je Sejdu Dumbia u 51. minutu.

Tošić je u 69. doveo CSKA u prednost, a konačnih 2:2 postavio je Emanuel Emenike u 75. minutu.

CSKA poslije 22 kola ruske Premijer lige dijeli prvo mjesto sa Zenitom. Obe ekipe imaju po 46 bodova. Spartak je na šestom mjestu sa deset bodova manje.

"Lane" Jovanović postigao je izjednačujući gol za Anderleht u remiju 1:1 protiv Klub Briža u petom kolu šampionata Belgije.

Briž je poveo golom Vadisa Ođiđe Ofoea iz penala u 83. a Jovanović je izjednačio rezultat u 92. minutu. Briž je od 73. minuta igrao sa igračem manje, jer je golman Kolin Kusemans dobio crveni karton.

Milan Jovanović je bio strijelac u obje utakmice kvalifikacija za Ligu Evropa protiv turskog Bursaspora.

(agencije/MONDO, foto: arhiva MN Press)