Gvardiola "izribao" Hrvata na terenu!

Autor Mladen Šolak

Pep Gvardiola očitao je lekciju Jošku Gvardiolu, bez obzira na dobar rezultat, odbranjen gol sa Hrvatom na terenu, preokret, važnu pobjedu...

gvardiola galami na gvardiola Izvor: Martin Rickett / PA Images / Profimedia

Menadžer "građana" Pep Gvardiola očitao je lekciju hrvatskom asu Jošku Gvardiolu na terenu, odmah poslije pobjede Mančester sitija protiv Evertona u Liverpulu. "Građani" su trijumfovali 3:1, najskuplji defanzivac na svијеtu zaigrao je od 43. minuta i nije bio na terenu kada su domaći poveli 1:0, ali ni ta činjenica, kao ni dobar rezultat, ni uspjeh na Gudisonu nisu bili dovoljno da propusti ovu lekciju.

Gvardiola je stao pred Gvardiola i energično mu govorio šta je trebalo da uradi bolje, kao što je nekad radio Džošui Kimihu u Bajernu, tokom najneuspješnije trenerske epizode Španca u karijeri, bez obzira na domaće titule sa Bavarcima.

Mančester siti preokrenuo je rezultat na poluvremenu, golovima Fila Fodena u 53. minuta, Hulijana Alvareza iz penala u 64. i Bernarda Silve u 86. Tim trijumfom Mančester siti dospio je na četvrtu poziciju, sa pet bodova manje od lidera Liverpula.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!