EP: BiH slavila u Minsku

Reprezentacija BiH savladala je u Minsku reprezentaciju Bjelorusije 2:0 i korak je bliže plasmanu na Evropsko prvenstvo.

EP: BiH slavila u Minsku Izvor: MONDO

BiH je ostvarila važnu pobjedu u Minsku protiv Bjelorusije 2:0 i korak je bliže cilju, a to je plasman na Evropsko prvenstvo.

Osim pobjede raduje i sjajna igra izabranika Sfeta Sušića u Minsku. BiH je odigrala odlično kontrolisala je stvari na terenu od početka do kraja, a trijumf je prema prikazanoj igri i šansama mogao biti ubjedljiviji.

BiH je pitanje pobjednika riješila u samo dva minuta. Najprije je mrežu domaće ekipa načeo Sejad Salihović iz penala u 22. minutu. Prethodno je rukom u svom kazneno prostoru igrao Zavečnik.

Samo dva minuta kasnije postavljen je konačan rezultat. Pogodak je postigao Medunjanin.

Pjanić je izveo korener,a na vrhu šesnaesterca je loptu prihvatio Medunjanin i postigao pogodak.

BiH i Bjelorusija će već za pet dana odigrati meč u Zenici.

Bjelorusija : Ževnov, Kulčij, Martinovič, Kalačev, Trubilo, Kornilenko, Zhavnerčik, Putilo, Kisliak,Verkhovtsov,Šitov.

BiH: Hasagić, Lulić, Papac, Spahić, Pandža, Medunjanin, Pjanić, Salihović, Zahirović, Rahimić, Džeko.