ZVEZDA: I humanost i fešta u Pančevu

Crvena zvezda pobijedila Dinamo u Pančevu 6:0 u utakmici humanitarnog karaktera.

ZVEZDA: I humanost i fešta u Pančevu Izvor: MONDO

I humanost i fudbalska fešta u ponedeljak popodne u Pančevu. Gostovala je Crvena zvezda, na Gradskom stadionu sjatilo se oko 6.000 navijača, a polovina prihoda od prodaje ulaznica namijenjen je za liječenje mlade Zvezdane Jurice, kojoj je neophodna operacija u Kini.

Trener crveno-bijelih Robert Prosinečki na teren je poslao igrače koji u dosadašnjem dijelu sezone nisu često ili nisu uopšte dobijali šansu. Malo ih razigrao, a oni su se raspucali.

Pobijedili su Dinamo - 6:0 (2:0).

Seriju je otvorio Mezenga u 13. minutu šutem sa 20-ak metara. U prvom poluvremenu pažnju na sebe skrenuli su Jeremić i Janković, koji su kreirali akciju za 2:0. Strijelac je u 24. minutu bio Kaluđerović.

Do trećeg gola čekalo se do 72. minuta.

Tada je Mezenga asistirao, a cilj pogodio Srnić, posle čega je Borha dva puta za dva minuta savladao domaćeg golmana. Tačku na goleadu stavio je Mezenga, koji je i započeo "vatromet" golova - odreagovao je na povratni pas Evandra za konačnih 6:0.

"Zadovoljan sam kako su momci odigrali. Planirali smo da šansu damo igračima koji su imali manju minutažu do sada, i oni su je iskoristili. Raduje me prelijep ambijent, više 5.000 zvezdaša, koji su došli da nas vide. Postigli smo šest golova i moramo da budemo zadovoljni", istakao je Prosinečki.