GRUPA D: Remi u Bukureštu na mlin BiH

U grupi D kvalifiacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2012. u Poljsku i Ukrajinu, odigrane su i dvije preostale utakmice.

GRUPA D: Remi u Bukureštu na mlin BiH Izvor: MONDO

Luksemburg je u utakmici bez imperativa stigao do prve pobjede, savladavši pred svojim navijačima Albaniju rezultatom 2:1.

Betmer je domaće doveo u vodstvo u 27. minutu, da bi gosti iako bez iključenog Agolija uspjeli da izjednače dvadesetak minuta prije kraja.

Ipak, domaćin je do prve pobjede u kvalifikacijama stigao u 78. minutu pogotkom Joakima.

Pobjeda BiH nad Bjelorusijom (1:0) dobila je još na vrijednosti jer su lideri grupe Francuzi remizirali s Rumunijom u Bukureštu (0:0) i ostavili nadu zmajeva da mogu do direktnog plasmana na EP.

GRUPA D

BiH - Bjelorusija 1:0 (0:0)
/Misimović 87/

Luksemburg - Albanija 2:1
/Betmer 27, Joakim 78 - Bogdani 64/

Rumunija - Francuska 0:0

TABELA: Francuska 17, Bosna i Hercegovina 16, Bjelorusija 12, Rumunija 12, Albanija 8, Luksemburg 3.

Utakmice do kraja: BiH - Luksemburg, Rumunija - Bjelorusija, Francuska - Albanija, Albanija - Rumunija, Francuska - BiH.