Hajduk gubio od Borca u Kuli, Sead Hadžibulić ne da vrh! Rad imao prednost na Karaburmi, OFK Beograd uzeo sva tri boda.
Iskusni superligaški fudbaler Sead Hadžibulić bio je tvorac preokreta i nove, četvrte uzastopne pobjede kulskog Hajduka u novoj sezoni!
I poslije kompletnog 4. kola, Hajduku svi gledaju u leđa, uključujući "vječite rivale" - Partizan i Crvenu zvezdu.
Poslije miroljubivog prvog poluvremena u Kuli, Borac je poveo u 61. minutu golom reprezentativca Jovana Damjanovića. A onda je na scenu stupio Hadžibulić, nekadašnji fudbaler Novog Pazara i Javora. U samo tri minuta postigao je dva gola, kojima je donio preokret i pobjedu svom timu koji ima perfektan učinak u prethodna četiri kola.
Uzbudljivo je bilo i na Karaburmi. Vrlo dobar meč odigrali su gradski rivali OFK Beograd i Rad, a pobjeda je pripala "romantičarima", kojima su pobjedu donijeli rezervisti - Milan Purović i Miloš Mijić.
Rad je vodio 1:0, golom Nikole Stojiljkovića u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Milan Pršo je odlično proigrao Stojiljkovića koji je pobjegao svojim pratocima i pogodio lijevi donji ugao gola Lukača.
OFK Beograd je imao inicijativu u prvom dijelu prvog polvremena. Novajlija Nemanja Nikolić (došao iz Spartaka) u 12. minutu odlično je šutirao sa više od 20 metara, ali je golman Rada Kesić odbio u korner.
Tri minuta kasnije, Nikolić je odlično pronašao Simića u šesnaestercu "građevinara", ali je povratnik iz Grčke šutirao visoko preko gola.
U drugom poluvremenu, ofanziva "romantičara". Dejan Đurđević je u igru ubacio crnogorskog fudbalera i nekadašnjeg napadača Crvene zvezde Purovića, a potom i Mijića koji je na Karaburmu došao ovog ljeta iz Radničkog iz Nove Pazove. Ispostaviće se "bingo" za Đurđevića u oba slučaja kada je napravio izmjene.
Upravo su ta dva fudbalera donijela OFK Beogradu drugi trijumf u sezoni.
Drugi dio meča počeo je dobro za Rad. U 46. minutu Stojiljković je munjevito prošao po desnoj strani uz asistenciju Kojiću, ali je udarac mladog reprezentativca izblokirala odbrana OFK-e. Pet minuta kasnije Nemanja Andrić se poigrao sa defanzivcima domaćina, asistirao je Kojiću čiji volej udarac izvanredno brani Lukač.
Tada je OFK počeo da napada i u 53. minutu 1:1. Rodić je odlično centrirao sa lijeve strane, Purović je iskoristio smušenost u odbrani Rada i glavom je savladao Kesića.
Desetak minuta kasnije, Purović je ponovo mogao da se upiše u strijelce. Ostao je sam, zaboravljen od pratilaca, snažno je šutirao, ali je Kesić sprečio pogodak.
Potom je ponovo Nemanja Nikolić oprobao udarac, ali je lopta prozujala pored desne stative gola Rada, a "romantičari" su potom izveli kontranapad ali je udarac Mijića izblokiran.
To je bila najava novih uzbuđenja na Karaburmi. U 76. minutu Predrag Pavlović je bio sam ispred Kesića, ali je golman Rada ponovo sačuvao gol. Ne i minut kasnije. Mijić je lijepo umirio loptu i preciznim udarcem pogodio donji lijevi ugao gola Rada. Preokret!
Rad nije uspio da se oporavi od ovog šoka, a "romantičari" su bili, naravno, zadovoljni preokretom vođstvom. Ispostaviće se i pobjedom.
REZULTATI 4. KOLA:
nedelja:
OFK Beograd - Rad 2:1 (0:1)
/Purović 54', Mijić - Stojiljković 45'/
Hajduk - Borac 2:1 (0:0)
/Hadžibulić 74', 77' - Damjanović 61'/
subota:
Radnički 1923 - Smederevo 3:0 (3:0)
/Obrovac 11, Spalević 17, Milošević 30/
Metalac - Javor 1:2 (0:0)
/Betonlingar 70 - Rendulić 57, pen 76/
Novi Pazar - Spartak 0:2 (0:0)
/Milić 54, Torbica 72/
Sloboda Sevojno - Vojvodina 2:2 (1:2)
/Prtenjak 36, Kovačević 83 - Ilić pen 15, Abubakar 43/
Jagodina - Partizan 0:1 (0:0)
/Tomić pen 82/
Crvena zvezda - BSK 2:0 (0:0)
/Kadu 51, Mezenga 62/
TABELA: Hajduk 12, Partizan, Crvena zvezda po 9, Vojvodina 8, Radnički 1923, Sloboda i Spartak po 8, Rad, OFK Beograd i Smederevo po 6, Borac 4, Javor 3, Jagodina, BSK i Metalac po jedan, Novi Pazar bez bodova.
(MONDO)