Primili gol u prvih 60 sekundi, pa pobijedili! Borčev klinac ovjerio preokret BSK-a!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Željezničar niže poraze, BSK upisao novi domaćinski trijumf!

Prva liga RS BSK Željezničar 4-1 Izvor: Facebook/FK Željezničar Sport Team

Banjalučki BSK igra po sistemu toplo-hladno, ali na svom terenu reda pobjede. Četvrta domaćinska u nizu upisana je protiv Željezničara, koji je napustio Čaire sa četiri gola u mreži – 4:1!

Da stvar bude gora, klub sa banjalučkog Predgrađa je poveo, i to u prvih 60 sekundi. Đorđe Janković doveo je goste u vođstvo, ali su se fudbaleri Željezničara do odlaska na odmor našlio u rezultatskom "minusu".

Mihajlo Savanović izjednačio je iz penala u 37. minutu, a onda u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena novim pogotkom doveo BSK u vođstvo.

Preokret "romantičara" ovjerio je Borčev klinac na pozajmici u BSK-u, Petar Samardžija. U razmaku od dvije minute, od 60. do 62. Samardžija je postigao dva gola za konačnih 4:1 i 12. trijumf ove sezone.

Nakon četvrtog poraza u posljednjih pet utakmica Željezničar je šesti sa 36. bodova, a BSK sada ima 39 bodova na četvrtoj poziciji. Između njih je Famos sa 38 bodova, ali i utakmicom manje od BSK-a.