Visok poraz Sarajeva u Sloveniji: Ukrajinski velikan nadigrao bordo ekipu - 4:1!

Šahtjor je porazio ekipu Sarajeva na pripremama u Sloveniji.

Zrinjski Sarajevo  (6).JPG Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Poslije trijumfa nad Rumunima – visok poraz u duelu sa ukrajinskim velikanom.

U prvoj utakmici na pripremama u Sloveniji, ekipa Sarajeva je rezultatom 3:1 upisala pobjedu protiv rumunskog prvoligaša Arada, dok je ove subote poražena od Šahtjora. Bilo je 4:1 za Ukrajince, koji su do odlaska na odmor došli do dva gola prednosti.

U 12. i 32. minutu su mrežu bordo sastava pogađali Danilo Sikan i Dmitro Kriskiv, da bi poslije šest minuta nastavka Renan Oliveira sjajnim golom iz slobodnog udarca smanjio zaostatak.

Ipak, do kraja meča još su dvije lopte završile u sarajevskom golu. Prvo je u 67. minutu iz penala precizan bio Lasina Traore, dok je konačan rezultat, šest minuta prije kraja, postavio Eginaldo.

Posljednju kontrolnu utakmicu Sarajevo će odigrati 3. jula protiv Olimpije, a to će ujedno biti i generalna proba pred start kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Ekipa kojom odnedavno komanduje Zoran Zekić će u prvoj kvalifikacionoj rundi ukrstiti koplja sa Aktobeom, a datumi odigravanja utakmica su 11. i 18. jul. Prvi meč igra se u Kazahstanu.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!