Počela nova sezona Prve lige RS: "Rudari" očitali lekciju Laktašima, dva gola Malića u nadoknadi banjalučkog derbija

Dva gostujuća trijumfa na otvaranju nove prvoligaške sezone.

Počela nova sezona Prve lige RS Izvor: Promo/FK Laktaši

U derbiju na startu nove sezone fudbaleri Rudar Prijedora kao gosti očitali su pravu fudbalsku lekciju Laktašima i slavili ubjedljivo 3:0.

U najzanimljivijem meču prvog kola Prve lige RS, "rudari" su bili izuzetno raspoloženi, te stigli do visoke pobjede golovima Nemanje Rakovića, Nemanje Pekije i Lazara Jovanovića. Tim Vuleta Trivunovića tako je na početku novog prvenstva pokazao da bi možda mogao imati bitnu ulogu u tekućoj sezoni.

Izvor: Promo/FK Laktaši

U malom banjalučkom derbiju Željezničar i BSK podijelili su bodove odigravši 2:2. Dva puta su "romantičari" imali prednost, ali je u nadoknadi i prvog i drugog poluvremena pogađao Luka Malić i domaćinu donio bod.

Gostujući trijumf upisali su i fudbaleri dubičkog Borca, koji su savladali doskorašenjeg premijerligaša Zvijezdu 09. Dubičani su slavili 2:1, a golovi su postignuti u posljednjih 15-ak minuta utakmice.

Uspješni na startu sezone bili su i fudbaleri Leotara, koji su pred domaćom publikom stigli do minimalnog trijumfa protiv Famosa. Novajlija Ognjen Đuričin bio je strijelac jedinog gola na "Policama".

Izvor: Promo/FK Drina Zvornik

Sloboda (NG), Slavija, Kozara i Drina HE upisali su trijumfe na otvaranju nove sezone, dok su meč bez golova odigrali Romanija i zvornička Drina.