SERIJA A: Jovetić odličan, Mihi samo bod

Crnogorac postigao dva gola, ali Fiorentina nije uspjela da osvoji sva tri boda protiv Katanije (2:2).

SERIJA A: Jovetić odličan, Mihi samo bod Izvor: MONDO

Odličnu partiju pružio je Stevan Jovetić u premijernom meču 9. kola Serije A, ali ni dva njegova gola nisu bila dovoljna da Fiorentina na svom terenu savlada Kataniju - 2:2. Strelci za goste bili su Đenaro Delvekio i Barientos.

Sicilijanci su tek peti put uspjeli neporaženi na napuste Firencu, a u ovom gradu odigrali su 15 utakmica u Seriji A. Posljednji put bod su osvojili davne 1971. godine, a u međuvremnu su doživjeli sedam poraza i primili čak 21 gol.

Međutim, dio negativne tradicije srušen je u subotu uveče.

Crnogorski reprezentativac je dva puta dovodio tim Siniše Mihajlovića do prednosti, ali su "ljudičasti" u oba slučaja ispuštali prednost. Snage za treći gol nisu imali, mada je bivši napadač Partizana bio vrlo blizu het-trika, međutim, Jovetićev pokušaj glavom bio je zamalo neprecizan.

Najljepši momenat meča dogodio se u 62. minutu kada je Jovetić postigao sjajan gol sa preko 20 metara. Napadač Fiorentine bio je vrlo precizan kada je ciljao dalji ugao gola Katanije.

"Viola" je imala odličnu priliku da prestigene Sicilijance i još nekoliko klubova na tabeli.

Juventus se osamostalio na vrhu tabele poslije remija sa Đenovom - 2:2 (1:1), ali je pitanje da li će na tom mjestu ostati kada se kompletira sedmo kolo.

"Stara dama" imala je velikih problema protiv ekipe koja je pobjedom u Torinu mogla da se približi "bjankonerima" i da ozbiljno uđe u trku za najviši plasman, ali i da prekine seriju loših rezultata zbog kojih je treneru Albertu Malezaniju ozbiljno uzdrmana klupa. Međutim, i neriješen ishod za Đenovu je premija s obzirom da se nalazila na rubu novog poraza, trećeg na posljednje četiri utakmice.

Ako je bod protiv Lećea u prošlom kolu bio neuspjeh za Malezanija, onda je ovaj iz Torina uspjeh!

Juventus je poveo u ranoj fazi meča prekao Alesandra Matrija, a izjednačio je Marko Rosi nakon dobrog centaršuta Nemca Aleksa Merkela. Novo vođstvo domaćinu doneo je Matri, drugim golom na utakmici, asistent je bio Mirko Vučinić. Sebastijan Frej po drugi put je savladan u 58. minutu.

Ipak, kada se činilo da je Juve već upisao nova tri boda uslijedio je šok u režiji iskusnog Andree Karaćola.

Boško Janković počeo je meč i bio jedan od boljih u timu Đenove u prvom poluvremenu. Malezani ga je zamijenio u 62. minutu, kada je ušao junak Đenovljana - Karaćolo. Miloš Krasić dobio je priliku u posljednjih desetak minuta umesto Vučinića.

Torinski tim je i dalje bez poraza poslije sedam utakmica u prvenstvu.