Het-trik Ronalda, Mesi promašio pobjedu

Real u Malagi obezbijedio tri boda za manje od 45 minuta, a Barselona kiksirala protiv Sevilje na Nou Kampu.

Het-trik Ronalda, Mesi promašio pobjedu Izvor: MONDO

Smjena na vrhu tabele!

Barselona nije uspjela da savlada Sevilju pred svojim navijačima (0:0), pa će bar do sredine naredne nedelje, kada je na programu vanredno kolo, gledati u leđa rivalima iz Madrida.

Sevilja je odigrala vrlo dobru utakmicu, a Katalonci prvi put ove sezone nisu postigli gol na Nou Kampu.

Kada nisu mogli iz igre, ukazala im se šansa da do bodova stignu sa "bijele tačke", ali je maestralni golman Havi Varas "pročitao" šut Lea Mesija u donji lijevi ugao i sačuvao mrežu!

Penal je dosuđen zbog starta Facija nad Inijestom, a na izvođenje se zbog protesta fudbalera Sevilje i koškanja čekalo čak tri minuta. Isključen je Fredi Kanute zbog udaranja Fabregasa, a poslije Mesijevog promašaja je i Navaro morao napolje, pa su gosti dočekali posljednji zvižduk Ituraldea Gonzalesa sa devetoricom na terenu.

Ko je najradosniji zbog remija Barse? Pa, naravno - Real!

Ekipa Malage, koju mnogi zovu "španskim Mančester sitijem", moraće još mnogo da napreduje da bi se ravnopravno nosila sa "galaktikosima" iz Madrida.

Malaga - Real 0:4, a koliko je to bila sigurna pobjeda gostiju, govori podatak da je konačan rezultat postavljen sedam minuta prije kraja prvog poluvremena!

Istim rezultatom je tim Žozea Murinja slavio na prethodnom gostovanju protiv Espanjola, dok je na Santjago Bernabeu "tukao" Rajo Valjekano (6:2) i Betis (4:1).

Mrežu Malage u subotu je načeo Gonzalo Iguain na dodavanje Di Marije, a onda je Kristijano Ronaldo za svega petnaestak minuta tri puta matirao Rubena Andradea i stigao do het-trika!

I njemu je prvi pogodak namjestio Anhel Di Marija, drugi je dao poslije solo akcije, a treći akrobatskim potezom poslije kornera i povratne lopte glavom Serhija Ramosa.
"Kraljevi" su bili zadovoljni ubjedljivim vođstvom, pa su u nastavku odigrali bez mnogo želje, dok je Malaga konačno uspjela da stvori nekoliko dobrih prilika, ali bez efekta.

Ronaldo je na vrhu liste strelaca sustigao Lea Mesija (10 golova), Iguain ih prati sa pogotkom manje.

Važne bodove u subotu je osvojio Sporting iz Hihona - 2:0 protiv Granade. Sporting je u prvih sedam kola ostvario čak šest poraza uz remi (0:0) protiv "fenjeraša" Rasinga.

Tim iz Santandera poražen je kod kuće od Espanjola i sada jedini u Primeri još čeka da osjeti slast pobjede.