SERIJA A: Kakav preokret Milana!

Milan gubio na gostovanju protiv Lećea 0:3, ali je na kraju pobijedio 4:3! Boateng tvorac preokreta, postigao het-trik.

SERIJA A: Kakav preokret Milana! Izvor: MONDO

Deset godina Milan nije pobijedio u Lećeu. Posle prvih 45 minuta današnjeg meča izgledalo je da neće ni ove nedjelje. Ali...

Leće - Milan 3:4 (3:0) u prvoj utakmici nedjeljnog programa 8. kola Serije A.

Kevin Prins Boateng je izašao iz svlačionice poslije odmora odlučan da nešto promijeni. I uspio je. Njegova dva gola unijela su nemir u odbranu Lećea, a potom je postigao još jedan gol sjajnim udarcem sa 16 metara.

Sve u razmaku od 49. do 63. minuta.

Za potpuni preokret i za to da bodovi odu u Milano pobrinuo se Kolumbijac Mario Jepes golom u 83. minutu na asistenciju Antonija Kasana.

Sjajan meč na "Via del Maru" počeo je u znaku Lećea, za koji je igrao srpski reprezentativac Nenad Tomović. U 4. minutu već je bilo 1:0 (Đakomaci), a u 30. minutu bivši igrač Milana, Masimo Odo sa penala povećava prednost domaćina (odluka sudije da pokaže na 11 metara je bila diskutabilna). Sedam minuta kasnije Leće je imao ogromnih 3:0, golom Karlosa Grosmilera.

Malo ko je tada očekivao da će Milan u drugom poluvremenu napraviti preokret o kojem će se još pričati.