PRIMERA: Levante je lider... Sam!

Levante ubjedljivo trijumfovao i na El Madrigalu 3:0 i zaposjeo vrh tabele poslije osmog kola.

PRIMERA: Levante je lider... Sam! Izvor: MONDO

Ni Barsa ni Real... Prvi na tabeli španske Primere poslije osam odigranih kola je Levante!

Doduše, ekipa Huana Ignasija Martineza je i prethodno bila na vrhu kolone, ali je lidersku poziciju dijelila sa Barselonom. Kiks šampiona u subotu uveče (samo 0:0 sa Seviljom) iskoristio je Levante 24 sata kasnije. U gradskom derbiju pobijedio je Viljareal na El Madrigalu i ostao usamljen na vrhu.

Prva dva gola za goste postigao je Huanlu u prvom poluvremenu što su mu bili četvrti i peti ovosezonski pogoci, a sudbinu "žute podmornice" zapečatio je Aruna Kone - 3:0.

Huanlu je šestu prvenstvenu pobjedu svog tima nagovijestio u 16. minutu. Uhvatio je volej lijevom nogom i pogodio metu - 0:1. U 43. minutu bolje se snašao pred golom od domaćeg defanzivca Zapate i centaršut Arunea Konea sproveo u mrežu - 0:2.

Poslije asistencije, Kone se upisao i u strijelce, u 58. minutu, i odagnao i posljednju nadu igračima Viljareala da mogu da izbjegnu poraz.

Levante je sezonu počeo sa dva remija, a onda je uslijedila strašna serija od šest pobjeda. Tu se našao i "skalp" Reala. Lider ima i najjaču odbranu, jer je dosada kapitulirala samo tri puta.

Betis je silovito startovao u povratničkoj sezoni u Primeri, ostvario je četiri uzastopne pobjede. Međutim, tim iz Sevilje je u nastavku zabilježio isto toliko poraza zaključno sa neuspjehom u duelu sa još jednim povratnikom u elitu, Rajo Valjekanom, u nedjeljnom matineu - 0:2 (0:0).

"Pčelice" su i do drugog prvenstvenog trijumfa došli kao gosti, a tri boda su uknjižili pogocima u finišu utakmice. Bengura je načeo domaćina u 80. minutu, a Koke ga je dokusurio u 89. iz penala.

Mogao je Betis makar da ublaži poraz u sudijskoj nadoknadi vremena, ali je Kanjas propustio dvije šanse.

Osasuna je za samo pola sata deklasirala Saragosu. Tada je bilo 3:0, a isti rezultat ostao je do kraja meča. Dejan Lekić je igrao za domaći tim u posljednjih desetak minuta.

Plijen su podijelili Real Sosijedad i Hetafe, u San Sebastijanu su igrali 0:0, kao i Atletiko i Majorka u Madridu, gdje su oba gola postignuta iz penala. Gosti su poveli već u 2. minutu preko Hemeda, a u finišu prvog poluvremena na isti način izjednačio je Falkao. Pobjednika nije bilo ni u duelu na Mestalji. Atletik je poveo golom Muniaina, a bod Valensiji donio je Soldado u posljednjim trenucima - 1:1.