PRIMERA: Real moćan, Levante je neuništiv

Lider gubio od Real Sosijedada, napravio preokret, gosti izjednačili u 86. minutu, a domaćin do pobjede došao u 93! Real lako sa Viljarealom - 3:0.

PRIMERA: Real moćan, Levante je neuništiv Izvor: MONDO

Šta treba da se desi, pa da Levante izgubi?! Ili da makar ne pobijedi?!

Ekipa iz Valensije bila je nadomak prekida pobjedonosne serije, ali je ipak ostvarila sedmi uzastopni prvenstveni trijumf, posle dva uvodna remija. Levante je u nevjerovatnoj završnici savladao Real Sosijedad - 3:2 (0:1).

Tako je ostao na liderskoj poziciji, koje se dokopao prvi put u istoriji u nedjelju uveče.

Gosti iz San Sebastijana su poveli već u četvrtom minutu preko Estrade, ali su u drugom poluvremenu po kratkom postupku Valdo i Nano (56. i 61. minut) napravili preokret. Kada je u 86. minutu Injigo Martinez izjednačio, činilo se da je došao kraj nizu pobjeda Levantea.

Međutim, Suarez nije tako mislio, pa je pogotkom u 93. minutu vratio svoj tim na vrh tabele - 3:2.

Real Sosijedad ni u petom uzastopnom prvenstvenom meču nije "upisao" trojku, a u tom periodu je samo jednom izbjegao poraz.

Poslije Levantea i Real Madrid je pretekao Barselonu. "Kraljevi" su još dublje gurnuli još ranije potonulu "žutu podmornicu". Benzema je otvorio seriju preciznih hitaca na Santjago Bernabeuu već u petom minutu, nastavio je Kaka u 11, a zaključio Di Marija u 30. Domaćin se valjda zasitio i do kraja meča nije više bilo loptu u mreži posrnulog Viljareala - 3:0.

Valensija se domogla četvrtog mesta pobedom u Saragosi, koju joj je doneo Alba u 82. minutu.

Igrači Rajo Valjekana radovali su se drugi put zaredom. U nedjelju su sa gostovanja Betisu kući donijeli tri boda, a istovjetan plijen su osvojili i kao domaćini protiv Malage, koja je od 36. minuta igrala bez isključenog Eliseua. To je bila prva pobjeda "pčelica" na svom stadionu ove sezone.

Malaga je doživjela treći uspjeh zaredom, uz gol-razliku 0:9.

Sporting iz Hihona je napravio preokret i iznenađenje na gostovanju Majorci (2:1) i pobjegao sa dna tabele.

Hetafe i Osasuna su remizirali 2:2, a dvostruki strelac za goste bio je Guiza. Dejan Lekić nije ulazio u igru.