LIGA KUP: Milijaš zapalio vatru

Vulvsi poveli, a Siti pobijedio 5:2. Nikola Žigić za slavlje u Birmingemu.

LIGA KUP: Milijaš zapalio vatru Izvor: MONDO

Mančester siti ponovo je bio silovit. Minulog vikenda je u Premijer ligi deklasirao gradskog rivala Junajted (6:1), a tri dana kasnije je ubjedljivo savladao i Vulvse, takođe kao gost, u osmini finala Liga kupa - 5:2 (3:1).

Vatromet golova zapalio je srpski reprezentativac Nenad Milijaš. Opalio je iz okreta i u 18. minutu doveo "vukove" u vođstvo.

Tako je, međutim, samo razdražio ekipu Roberta Manćinija, pa su Džonson, Nasri i Džeko, za samo četiri minuta, od 37. do 40, napravili preokret - 3:1. U nastavku je De Vrajs pogodio svoju mrežu za 1:4, zatim je Džeko još jednom bio precizan, a poraz Vulvsa ublažio je O'Hara - 2:5.

Za "građane" je cijeli meč odigrao Aleksandar Kolarov.

Birmingem je bio uspješan, savladao je Lids minimalnim rezultatom. U duelu članova Čempionšipa pobjednika je odlučio Nikola Žigić, golom u 35. minutu.

I Liverpul je pobijedio u gostima. Stouk je "pao" poslije preokreta. Domaćin je malo pred odlazak na odmor poveo preko Džonsa, ali je Suarez sa dva hica u drugom poluvremenu odveo "crvene" u narednu rundu.