SERIJA A: Pala i četvrta žrtva na Siciliji

U posljednjem meču osmog kola Serije A: Palermo - Leće 2:0.

SERIJA A: Pala i četvrta žrtva na Siciliji Izvor: MONDO

Na Renco Barberi ovog četvrtka sve "pe-esu".

Četvrtu uzastopnu pobjedu u Seriji A kod kuće, u isto toliko utakmica, fudbaleri Palerma zabilježili su protiv jednog od favorita za ispadanje u niži rang.

U posljednjem meču vanrednog, osmog kola: Palermo - Leće 2:0 (1:0).

Goste, koji su prošle nedelje doživjeli poraz od Milana na svom terenu, iako su vodili 3:0, načeo je Maurisio Pinilja sa bijele tačke u 28. minutu, nakon što je naš internacionalac Nenad Tomović napravio faul u svom šesnaetercu nad Abelom Ernandezom.

Upravo je taj igrač dokusurio Leće u 77. minutu, kada je odigrao sjajnu kontru sa kolegom Eranom Zahavijem i onda vrhom kopačke ćušnuo loptu u mrežu Masimilijana Benasija kroz šumu nogu gostujućih igrača. Poslije 0:1, tim Lećea se otvorio i pokušao da dođe do boda na gostujućem terenu, gdje je jedino i osvajao poene ove sezone, ali su momci sa juga Italije kažnjeni od strane Sicilijanaca.

Palermo, poslije dva uzastopna poraza na gostovanjima i to bez postignutog gola (Milan 0:2, Roma 0:1), nije mogao od starta da računa na Fabrisija Mikolija, koji je zbog povrede morao da počne meč sa klupe protiv tima iz grada u kojem je rođen. No, i bez plejmejkera, rozoneri uspjeli su da dođu do 13. boda ove sezone i dođu na svega "minus 3" u odnosu na lidera, Juventus.

Leće, koje je doživjelo četiri poraza kod kuće ove sezone, ostaje u zoni ispadanja sa četiri boda iz osam kola.