BUNDES: Blickrig Bajerna, Srbima po bod

Bajern isprašio Nirnberg, Šalke ga prati. Štutgart i Dortmund neriješeno. Mario Gomez i Huntelar se utrkuju u golovima.

BUNDES: Blickrig Bajerna, Srbima po bod Izvor: MONDO

Poslije posrtanja u prethodnom kolu, minhenski Bajern se vratio u pobjednički ritam. Vrlo laki vrlo brzo, Bavarci su slomili Nirnberg u 11. kolu Bundeslige.

Gosti čekaju pobjedu u Minhenu od marta 1992. godine. Ovo nije bio taj dan da se ruši tradicija. Bilo je 4:0, a u prvom poluvremenu ubjedljivih 3:0. Dva gola na meču postigao je Mario Gomez, ukupno njegovih 12 pogodaka, po čemu je prvi strijelac lige.

Poslije dva poraza kod kuće, Šalke je dočekao Hofenhajm i konačno je pobijedio na svom terenu. Raul je doveo Šalke u vođstvo, izjednačio je Vedad Ibišević u 63. minutu, ali je onda na scenu stupio Klas Jan Huntelar, koji je sa dva gola (prvi iz penala), donio pobjedu ekipi iz Gelzenkirhena.

Sa ta dva gola Huntelar je došao do ukupno 10 i "diše za vratom" Gomezu.

U duelu dvojice srpskih reprezentativaca Zdravka Kuzmanovića (Štutgart) i Nevena Subotića (Borusija Dortmund) nije bilo pobjednika. Bilo je 1:1, čime je prekinuta tradicija, jer je u posljednjih pet duela na "Mercedes benc areni" bilo postizano najmanje po tri gola.

"Milioneri" su u Štutgart došli poslije sjajne serije od četiri meča u kojima su osvajali cio plijen. Ni Štutgart ne zna za poraz već četiri kola. Čini se da su i jedni i drugi zadovoljni.

Lud meč odigrali su Volfsburg i Herta, a sva tri boda odnijeli su Berlinci. Dva puta je Herta vodila, Volfsburg dva puta stizao. Ali, Herta je povela 3:2 samo minut nakon što je Volfsburg izjednačio.

Borusija iz Menhegladbaha je prekinula niz od tri poraza. Pobijedila je Hanover, koji je u prethodnih pet kola izgubio samo jednom.