PREMIJER BiH (pol): "Vukovi" se drže na Koševu

Nakon prvih 45 minuta susreta na Koševu, Sarajevo i Olimpik igraju neriješeno 0:0.

PREMIJER BiH (pol): "Vukovi" se drže na Koševu Izvor: MONDO

U malom sarajevskom derbiju, koji se igra u subotu u okviru 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, opasniji je bio "bordo" tim , iako je gostujuća ekipa sa Otoke imala nekoliko solidnih šansi.

Ipak, najbolju priliku za tim Jiržija Plišeka propustio je Emir Obuća u 24. minutu, kada je poslije gužve u šesnaestercu pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa.

U finišu poluvremena, tačnije 44. minutu "vukovi" su propustili fudbalskim žargonom rečeno - "čist zicer". Nekadašnji igrač Sarajeva Admir Raščić odlično je probio stranu i asistirao Semiru Kapiću, koji je sam izišao ispred golmana Adija Adilovića, ali je šutirao pored stative.

Na početku susreta, fudbaleri oba tima su istrčali sa lijepom parolom - NE nacionalizmu, NE rasizmu.

Rezultate ostalih subotnjih susreta 12. kola pročitajte OVDJE.