PREMIJER BiH: Obuća "izuo" Olimpik

Sarajevo je golovima Emira Obuće u drugom poluvremenu uspjelo da savlada manjeg gradskog rivala Olimpik 2:0 (0:0) i održi korak sa liderom Širokim Brijegom.

PREMIJER BiH: Obuća "izuo" Olimpik Izvor: MONDO

U malom sarajevskom derbiju, koji se igrao u subotu u okviru 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, "bordo" tim je zasluženo stigao do novog trijumfa i osvetio se ekipi sa Otoke za poraz u prethodnoj sezoni kada je na stadionu "Asim Ferhatović Hase" bilo 1:2.

Poslije "egal" prvog poluvremena, na samom startu drugog dijela Emir Obuća "otvorio" je goste poslije sjajne akcije Denisa Čomora, da bi "evrogolom" sa dvadesetak metara u 65. minutu osigirao tri boda ekipi Jiržija Plišeka.

Sa ovom pobjedom, fudbaleri Sarajeva smanjili su razliku za Širokim Brijegom na tri boda i ostali u trci za jesenjom titulom.

U prvom poluvremenu najbolju priliku za Sarajevo propustio je u 24. minutu upravo Obuća, koji je poslije gužve u šesnaestercu pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa.

Imali su i "vukovi" svoje šanse, a najbolju, u žargonu zvanoj - "čist zicer" je u finišu prvog poluvremena prokockao Semir Kapić. Napadač Olimpika je nakon proboja bivšeg igrača Sarajeva Admira Raščića, sam izišao ispred golmana Adija Adilovića, ali je šutirao pored stative.

Ko zna kako bi se meč završio da je pogodio mrežu…Ovako, "vukovi" su upisali novi poraz i ostaće na šestoj poziciji. Doduše, Olimpik je preko Rijada Pljevljaka u 88. minutu zatresao mrežu tima sa Koševa, ali je opravdano poništen zbog ofsajd pozicije.

Na početku susreta, fudbaleri oba tima su istrčali sa lijepom parolom - NE nacionalizmu, NE rasizmu.