Goleada u Laktašima – četiri pogotka za deset minuta! BSK niže uspjehe, nećak Klarensa Sedorfa srušio Leotar!

Ove subote odigrane su sve utakmice 13. kola Prve lige Republike Srpske.

Prva liga RS rezultati 13. kolo  Izvor: FK Laktaši

Derbi meč 13. kola Prve lige Republike Srpske između Laktaša i Romanije pripao je domaćem timu – poslije goleade!

Šest pogodaka viđeno je na Gradskom stadionu u Laktašima, od čega čak četiri u prvih deset minuta, a lider prvoligaškog karavana se četiri runde prije odlaska na odmor učvrstio na tom mjestu:

LAKTAŠI – ROMANIJA 4:2 (2:2)
/Mrzić 6, Trivić 16, Turanjanin 56, Šikanjić 69 – Radović 10, Kampanja 14/

Paljani su do ovog kola na pet gostovanja osvojili čak deset bodova, što im je donijelo visoko, treće mjesto uz dva boda minusa za Laktašima. Međutim, protiv prvoplasirane ekipe i glavnog favorita za plasman u Premijer ligu BiH nisu uspjeli da urade više od časnog poraza.

U 16. minutu je semafor na ovoj utakmici pokazivao rezultat 2:2! Goleada je počela pogotkom Srđana Mrzića u 6. minutu za 1:0, ali je tu prednost anulirao Ognjen Radović četiri minuta kasnije. Golom Jordana Andresa Kampanje iz 14. minuta, Romanija je stigla do potpunog preokreta, ali je slavlje gostiju bilo kratkotrajno.

Samo dva minuta su bila potrebna igračima Slobodana Starčevića da vrate meč u egal. Učinio je to Igor Trivić, da bi mreže potom mirovale do 56. minuta.

Tada je novu prednost domaćima donio Nikola Turanjanin, dok je konačnih 4:2 postavio, svojim 17. golom u sezoni, predvodnik ove ekipe Laktaša Milan Šikanjić.

Izvor: Promo/FK BSK Banjaluka

Od dolaska Branislava Krunića, BSK zna samo za uspjehe. Upisana je četvrta uzastopna pobjeda, i to ubjedljivo – rezultatom 4:0 je sa pomoćnog terena ispraćena Sutjeska.

"Romantičari" su do vođstva došli u 25. minutu autogolom Đorđa Đorđevića, da bi do odlaska na odmor, u intervalu od samo sedam minuta, Luka Misimović i Nedim Keranović praktično ovjerili trijumf BSK-a, za koji je strijelac u nastavku bio Sergej Bogdanić.

Izvor: FK Zvijezda 09

U septembru je tabor nevesinjskog Veleža pojačao Šervin Sedorf, nećak proslavljenog holandskog reprezentativca Klarensa Sedorfa. U dosadašnjih sedam nastupa nije uspijevao da poentira, ali je zato danas sa dva pogotka, u 7. i 36. minutu, srušio Leotar u hercegovačkom derbiju.

Zvijezda 09 je tri puta morala da dolazi do prednosti nad Ljubićem kako bi slavila u Prnjavoru! Već u prvom minutu je za 0:1 pogodio Nikola Njamculović, na šta je Ljubić odgovorio u 38. minutu kada je poentirao Aleksandar Žižak.

Aleksandar Mitrović je u 63. minutu odveo tim iz etno-sela Stanišići do novog vođstva, sedam minuta kasnije se Ljubić preko Miloša Mišića ponovo vratio u meč, da bi treći gol Zvijezde 09, koji je bio djelo Alekse Race iz 79. minuta, na kraju bio dovoljan za trijumf.

PRVA LIGA REPUBLIKE SRPSKE – 13. kolo

Subota:

Kozara – Famos 0:0

Drina HE – Sloboda (NG) 1:0 (0:0)
/Lozo 78/

Laktaši – Romanija 4:2 (2:2)

Rudar Prijedor – Željezničar Sport tim 3:0 (0:0)

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!