BUNDES: "Farmaceuti" vole da se goste

Bajer pobijedio Kajzerslautern 2:0 u prvoj utakmici 13. kola Bundeslige.

BUNDES: "Farmaceuti" vole da se goste Izvor: MONDO

Nova, 13. runda Bundeslige, u kojoj se u subotu igra veliki derbi u Minhenu između Bajerna i Borusije iz Dortmunda, počela je pobjedom Bajera na gostovanju u Kajzerslauternu.

"Farmaceuti" su pobijedili 2:0, a oba gola "pala" su u drugom poluvremenu. Mihael Balak bio je strijelac prvog pogotka u 53. minutu, da bi pitanje pobenika riješio Sidni Sam 20 minuta prije kraja meča.

Bajeru ove sezone ide po principu toplo-hladno. Tim iz Leverkuzena u posljednje vrijeme u Bundesligi mnogo bolje igra u gostima, gdje je na posljednje tri utakmice osvojio sedam bodova.

Kajzerslautern, iako se prije utakmice sa Bajerom nalazio pri sredini tabele, mogao bi poslije šestog poraza u sezoni da dođe vrlo blizu opasne zone, jer sa utakmicom više ima samo tri boda prednosti u odnosu na HSV i pretposljednji Frajburg.