JSL: BSK odolio na Banjici

Rad ni sa igračem više, ni sa penalom, nije uspio da slomi žilave Borčance. Na Banjici 1:1. Pobjeda Hajduka nad Novim Pazarom.

JSL: BSK odolio na Banjici Izvor: MONDO

Najefikasnije kolo od početka prvenstva 2011/12. Postignuto je ukupno 25 golova!

Rad ni sa igračem više, ni uz penal nije uspio da savlada BSK. Bilo je 1:1 na Banjici, a ekipa iz Borče je gotovo cijelo drugo poluvrijeme (u 56. minutu isključen je Milošević) igrala sa desetoricom.

Krenulo je odlično po "građevinare". Od starta su krenuli u ofanzivu i poslije nekoliko prilika, u 18. minutu zatresla se mreža Kovačevića. Strijelac je bio Predrag Luka poslije asistencije Nikole Lekovića, koji je prtošao po lijevoj strani i idealno uposlio Luku.

Mogao je Rad odmah da uveća prednost, ali novi pokušaj ovog puta Luke Milivojevića volej-udarcem odbrana BSK-a je odbila sa gol-linije.

Iako je Rad imao terensku inicijativu, gosti su uspjeli da izjednače. U 39. minutu, BSK je izveo odličnu kontru, a Vladimir Buač je iz drugog pokušaja uspio da pošalje loptu iza leđa golmana Danilovića.

Početak drugog poluvremena donio je nova uzbuđenja na Banjici.

U 55. minutu, Rad je izveo brz napad, a Nikola Stojiljković je oboren u šesnaestercu BSK-a. Epilog je bio penal za Rad i isključenje Miloševića.

Međutim, udarac Luke Milivojevića sa "bijele tačke" završio je na desnoj stativi. Ostali igrači Rada su pritrčali i ubacili je u mrežu, ali je sudija Kaurin poništio pogodak zbog ofsajda.

Ovo nije bio dan Luke Milivojevića, jer je do kraja meča imao još dvije odlične šanse za gol, ali ga lopta nije slušala. Rad je postigao još jedan gol, u 86. minutu preko Slavka Perovića, ali je i taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Rad je tako još jednom ostao bez tri boda. Nastavljena je loša serija "građevinara", koji nisu zabilježili trijumf još od meča 7. kola (1. okotbra) sa Hajdukom, kada je bilo 3:0.

U drugom meču nedjeljnog programa 12. kola Jelen Superlige, Hajduk je pobijedio Novi Pazar 1:0, što je prva pobjeda Kuljana poslije serije od četiri poraza i tri remija. Hajduk, do danas, nije pobijedio još od 4. kola (10. septembra), kada je u Kuli oružje položio Borac (2:0).