SERIJA A: Udineze na vrhu

Udineze ostvario i šestu pobjedu na Friuliju, savladao Romu 2:0 i makar na 24 sata biće lider Serije A.

SERIJA A: Udineze na vrhu Izvor: MONDO

Udineze će makar do kraja subotnjeg derbija Lacio - Juventus biti prvi na tabeli Serije A pošto je u premijernom meču 12. kola savladao Romu 2:0 (0:0) golovima kapitena Antonija Di Natalea u 79. minutu i Maurisija Isle u 89.

Dosadu na Friuliju "presjekao" je Di Natale kada je izbjegao ofsajd zamku gostiju, pobjegao protivničkoj odbrani i odličan pas Đampjera Pincija pretvorio u vođstvo. Tačku na sedmi prvenstveni trijumf crno-bijelih stavio je Isla poslije kontranapada i asistencije Pabla Armera, koji ga je "spojio" sa golom.

Kapitenu Udinezea je to bio deveti gol u sezoni, a Čileancu drugi.

Udineze je tako ostvario i šestu pobjedu na Friuliju na isto toliko utakmica (maksimalan učinak ima još samo Palermo, ali na pet mečeva). Ujedno, Roma je propustila priliku da se priključi vodećem kvartetu.

U timu Frančeska Gvidolina igrao je Dušan Basta i pružio solidnu partiju.

Prvo poluvrijeme je bilo puno prekida i rastrzane igre, a tek u posljednjim trenucima su stvorene (polu)prilike na obje strane. Gosti su u nastavak ušli angažovanije, Huan je šutirao glavom zamalo neprecizno, ni Osvaldo nije pogodio metu... Uslijedio je ponovo period "mrtve" igre, a onda je sve promijenio Di Natale.

Roma je dobila tri prethodna prvenstvena duela sa Udinezeom.