PREMIJER BiH: Željo na vrhu!

Pobjedom nad Leotarom (2:0), Željezničar se osamio na vrhu tabele poslije 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

PREMIJER BiH: Željo na vrhu! Izvor: MONDO

Ukoliko u nedjelju Široki Brijeg bude kiksao u gostima kod Olimpika, sarajevski Željezničar će postati jesenji šampion BiH.

Pogotke su u subotu popodne Trebinjcima postigli Zajko Zeba i Eldin Adilović za devetu uzastopnu pobjedu tima sa Grbavice.

Željezničar je do prednosti stigao u 25. minutu nakon akcije Zajka Zebe, koji je uposlio Kvesića, a ovaj centrirao na peterec gostiju. Najviši u skoku bio je Adilović, koji je zatresao mrežu Leotara - 1:0.

Imali su i gosti svoje šanse, a najbolju za izjednačenje propustio je Marković u 39. minutu, kada je njegovu bombu sa 30 metara zaustavila prečka. U finišu poluvremena zbog dva žuta kartona teren je napustio Akufo, pa su Trebinjci u nastavak ušli sa desetoricom u polju.

I odmah početkom drugog dijela, Zeba je sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca razriješio dileme oko pobjednika poslije duplog pasa sa Pericom Stančeskim - 2:0.

Čelik je osvojio tri boda u komšijskom derbiju sa Travnikom (3:4) u najefikasnijem meču subotnjeg programa. Poslije prvih 10 minuta, Zeničani su vodili 3:0 i praktično riješili utakmicu. Veziri su do kraja uspjeli da smanje i imali su osam minuta da izbore remi, ali je odbrane ekipe sa Bilinog polja izdržala i sačuvala pobjedu.

Minimalne domaće trijumfe upisali su fudbalere Slobode i Zvijezde nad Kozarom odnosno fenjerašem Slavijom.

Rezultati 15. kola Premijer lige BiH:

Travnik - Čelik 3:4
/Badrov 22, Popović 75, 3:4 Varupa 82 - Hadžić 2, Purić 5, Martinović 8, Nemeljaković 36/

Željezničar - Leotar 2:0