SERIJA A: Inter u 89, Fiorentina tone

Holandski tinejdžer Lik Kastanjos donio "nerazurima" minimalnu pobjedu u Sijeni. Palermo siguran kod kuće, Mutu poveo Ćezenu sa dna.

SERIJA A: Inter u 89, Fiorentina tone Izvor: MONDO

Fudbaleri Intera priredili su svojim navijačima neopisivo mučenje u nedjelju popodne, ali se zahvaljujući spretnom Kastanjosu vraćaju kući sa tri boda u džepu.

Sijena - Inter 0:1, pogotkom devetnaestogodišnjeg Holanđanina, koji je ljetos stigao iz Fajnorda. Kastanjos je majstorski prihvatio pas Tijaga Mote i sa 13-14 metara tukao u sam donji desni ugao nemoćnog Željka Brkića.

Ne računajući period Interove nadmoći u prvih dvadesetak minuta, srpski čuvar mreže je do primljenog gola bio potpuno besposlen.

Dejan Stanković odigrao je cijelu utakmicu i dobio žuti karton u finišu.

Uprkos pobjedi, trener Klaudio Ranijeri ne može biti spokojan poslije ovako slabe partije, mada je činjenica da mu za bolji učinak u fazi napada nedostaju povrijeđeni Vesli Snajder i Dijego Forlan.

Fiorentina polako, ali sigurno klizi ka zoni ispadanja. Dolazak Delija Rosija umjesto Siniše Mihajlovića za sada nije donio nikakve bitne pomake - jer "viola" i dalje ne ume da pronađe put do protivničkog gola.

Poslije ohrabrujućih 0:0 protiv Milana prošlog vikenda, uslijedio je put na Siciliju, gdje Palermo rutinski izlazi na kraj sa rivalima tog profila.

Fabricio Mikoli i Slovenac Josip Iličić donijeli su ružičasto-crnima šesti ligaški trijumf iz isto toliko utakmica na stadionu Renco Barbera - 2:0! Fiorentina je na šest gostovanja postigla jedan jedini pogodak...

Adem Ljajić ušao je u 71. minutu, neposredno prije drugog pogotka domaćih, a šansu je ubrzo dobio i perspektivni Matija Nastasić.

Ekipa Ćezene pobijedila je Đenovu 2:0 (Boško Janković odigrao posljednjih desetak minuta) i sa ta tri boda ustupila "fenjer" Lećeu. Dvostruki strelac bio je rumunski veteran Adrijan Mutu, koji se prethodno upisao u strelce još u trećem kolu, u porazu od Lacija.

U večernjem terminu Milan dočekuje Kjevo i traži pobjedu za proboj na drugo mjesto.