BUNDES: Bajern "pao" na Kofejs areni

Majnc iznenadio Bajern (3:2) u posljednjoj utakmici 14. kola Bundeslige. Bavarci sada treći, Borusije vode.

BUNDES: Bajern "pao" na Kofejs areni Izvor: MONDO

Šok za Bajern u Majncu!

Domaći tim napravio je najveće iznenađenje kola pobijedivši Bajern na Kofejs areni sa 3:2 (1:0). Bavarcima su na taj način vezali dva poraza, što su dve Borusije iz Dortmunda i Menhengladbaha znale da iskoriste.

Obje se nalaze na diobi prvog mjesta sa po 29 osvojenih bodova.

Bajern sa Jupom Hejnkesom ipak nije tako superioran. Igranje na tri fronta polako lomi mašineriju sa Alianc arene, koja je do prije samo dve nedjelje djelovala nadmoćno u Bundesligi. Ni gol nisu mogli da prime, a u napadu su rešetali - 5:0 protiv Hamburgera SV, 7:0 u duelu sa Frajburgom, sa po 4:0 su pobijeđeni Frajburg i Nirnberg, a po tri komada dobili su Bajer i Kajzerslautern.

Da nevolja po Bavarce bude veća izgubili su oba meča sa vodećim ekipama. Menhengladbah ih je pobijedio u prvom kolu, a poslije sjajne serije načeo ih je Hanover, Dortmund je iskoristio slabosti u Minhenu, a Majnc samo potvrdio da je moćni Bajern i te kao ranjiv!

Domaćinu osvojeni bodovi znače u borbi sa opstanak. Daleko je Majnc od igre koja ga je prošle sezone svrstala u najprijatnija iznenađenja lige. Ali, možda je upravo ovaj trijumf najava boljih dana.

Austrijanac Andreas Ivanšic postigao je prvi gol u 11. minutu. Bajern je uspio da izjednači u 56. minutu preko Daniela van Bujtena, ali novi rezultat nije dugo bio aktuelan.

Marko Kaliđuri je postigao drugi gol za Majnc, koji je od 74. minuta vodio sa preko Nika Bungerta vodio sa 3:1. Belgijanac Van Bujten je ponovo na asistenciju Tonija Krosa uspio da smanji na 3:2, ali je to bilo sve od Bajerna.

Verder je u prvom meču nedjeljnog programa pobijedio na "Vezeru" Štutgart sa 2:0 i probio se na četvrto mjesto, sa samo dva boda manje od Bajerna i tri od vodećeg dvojica.