PRIMERA: Trgao se Negredo, istorija Levantea

Povremeni reprezentativac Španije Alvaro Negredo "pucački" je počeo sezonu sa tri gola u prva dva kola Primere, a onda počeo da posti.

PRIMERA: Trgao se Negredo, istorija Levantea Izvor: MONDO

Ponos madridskog predgrađa Valjekasa, prekinuo je višemjesečnu apstinenciju od golova u Primeri, započetku još 10. septembra i pogotkom sa bijele tačke donio Sevilji tri važna boda na vrućoj La Romaredi.

U poslednjoj utakmici 13. kola La Lige: Saragosa - Sevilja 0:1, strijelac Negredo sa penala u 32. minutu.

To je Sevilji prva pobeda posle pet kola, dok je Saragosa nastavila svoj put ka Sekundi, jer je u prethodnih deset kola samo jednom osjetila slast pobjede i sa deset sakupljenih bodova nalazi se na pretposlednjem mjestu na tabeli.

Frustraciju zbog loših rezultata nije mogao da iskontroliše fudbaler domaćeg tima Huan Karlos koji je u 90. minutu utakmice udario bez lopte Kokea iz Sevilje i dobio direktan crveni karton.

Ranije u nedjelju, Levante se vratio na pobjedničke puteve i osmim trijumfom u 13 kola poboljšao klupski rekord u Primeri. Prethodno, najbolji start tima iz Valensije u elitnom društvu bio je šest pobjeda u 13 kola a zabilježen je u sezoni 2004/05.

Jedan gol bio je potreban Levanteu na svom terenu protiv Sportinga iz Hihona - 4:0 (1:0), da bi se oborio klupski rekord u koloni "najubedljivija pobeda u Primeri". Ovako, samo su izjednačeni trijumfi nad Osasunom iz 2005. godine od 4:0 i Barselonom iz 1964. godine od 5:1.

Suprotnom Levanteu, koji je odlično počeo sezonu, pa poslije kratke pauze nastavio da pobjeđuje, Betis je nastavio da niže poraze od kada je fascinirao sve startom od četiri pobjede.

Od tada, zeleno-bijeli iz Sevilje osvojili su samo jedan jedini bod u devet kola. Novi poraz u nizu doživjeli su na svom terenu od Real Sosijedada rezultatom 2:3, iako su golovoma Džonatana Pereire Rodrigeza u 81. i 85. minutu stigli do izjednačenja.