BARAŽ: Rad blizu Superlige

Smederevci bili nadomak debakla, a nadu im ulio pogodak u sudijskoj nadoknadi vremena kojim su ublažili poraz na Banjici.

BARAŽ: Rad blizu Superlige Izvor: MONDO

U prvoj utakmici poslednjeg kola baraža za popunu fudbalske Superlige Srbije, Rad je na Banjici savladao Smederevo - 3:1 (0:0).

"Građevinari" su veliku prednost pred revanš stekli u drugom poluvremenu. Golovima Ilića u 62. minutu, zatim i dvostrukog strelca Jovanovića u 80. i 83. došli su do ubedljivog vođstva.

Činilo se da je Rad overio povratak u društvo najboljih i da će revanš u Smederevu biti formalnost, a onda je tračak nade "oklopnicima" da na svom stadionu mogu da anuliraju beogradski minus doneo Živković.

Đurašković je izveo penal u sudijskoj nadoknadi vremena, golman Danilović je odbranio njegov šut, a na odbijenu loptu natrčao je Živković i postavio konačan rezultat - 3:1.

U prvom meču baraža za popunu Prve lige, Inđija je na svom terenu bila bolja od Radničkog - 2:0. Nišlije su uprkos velikim finansijskim problemima i najavljenom štrajku, izašle na megdan Inđiji, ali se kući vraćaju sa velikim zaostatkom.

Revanši su na programu u sredu, 11. juna, u 17 sati.