BUNDES: Šalke noći na vrhu, ali nije sam!

"Rudari" pobijedili u Berlinu na otvaranju 16. kola Bundeslige i izjednačili se sa Bajernom na prvom mjestu.

BUNDES: Šalke noći na vrhu, ali nije sam! Izvor: MONDO

Šalkeu je bilo dovoljno samo jedno poluvreme (prvo) u Berlinu da konačno izbije na prvo mjesto Bundeslige.

Tim iz Gelzenkirhena pobijedio je Hertu 2:1 i izjednačio se sa liderom iz Minhena.

Prvu priliku da ga skine sa vodeće pozicije imaće Borusija iz Menhengladbaha u subotu u gostima protiv Augsburga. Ako njoj to ne pođe za rukom u nedjelju će isto pokušati Borusija iz Dortmunda na svom terenu protiv Kajzerslauterna i Bajern, koji gostuje Štutgartu.

Šalke je cilj ispunio i to je za Huba Stevensa najbitnije.

Gosti su na Olimpijskom stadionu pred više od 50.000 navijača, u prvom meču 16. kola, poveli preko Klas Jan Huntelara u 20. minutu. Holanđaninu je to bio 14. gol u sezoni. Ta prednost nije dugo trajala - svega pet minuta. Na drugoj strani mrežu zatresao Gustavo Ramos.

Ipak, Herta nije "dobila krila" poslije izjednačenja, već je u 44. minutu odbrana tim iz glavnog grada Njemačke ponovo popustila što je iskoristio Finac Timu Puki i svojim trećim golom ove sezone obezbijedio veoma važna tri boda za Šalke.

Herta je čak pet kola bez pobjede. Berlinci su još uvijek na sredini tabele, ali teško da će tu ostati poslije 16. kola.