Junajted proradio, Arsenalu srećan rođendan

Po dva gola Nanija i Runija za pobjedu "đavola" nad Vulvsima. Van Persi na Emiratima srušio Everton, Liverpul takođe slavio sa 1:0.

Junajted proradio, Arsenalu srećan rođendan Izvor: MONDO

Vejn Runi zatresao je mrežu poslije devet prvenstvenih utakmica, Nani poslije osam, a Mančester junajted prekinuo seriju od sedam mečeva na kojima je postigao samo po jedan gol!

Ceh za ispadanje iz Lige šampiona platili su Nenad Milijaš (ušao u 31. minutu) i Vulvsi - 4:1.

Iako bez velikog broja povrijeđenih igrača, Junajted je konačno zaigrao onako kako može, a pored dvostrukih strelaca istakao se krilni igrač Antonio Valensija, koji je sa tri asistencije opravdao povjerenje Aleksa Fergusona.

"Crveni đavoli" prišli su na dva boda vodećem Mančester sitiju, koji u ponedjeljak gostuje na Stamford Bridžu, a narednog vikenda dočekuje Arsenal.

Arsenal je na 125. rođendan kluba želio navijačima da podari pobjedu nad Evertonom, ali se mučio do sredine drugog poluvremena, kada je presudila svjetska klasa Robina van Persija.

Holandski napadač "ljevicom" je uhvatio volej i smestio centaršut Songa u donji lijevi ugao, pošto je lopta udarila stativu.

Van Persiju je to 15. gol u Premijer ligi ove sezone, a 33. u kalendarskoj godini.

Nedostaju mu samo tri da izjednači rekord Alana Širera, a s obzirom na to da su "tobdžijama" ostale još četiri utakmice do kraja 2011, Van Persijeve šanse da postane rekorder su više nego realne.

Arsenal u decembru gostuje Mančester sitiju i Aston Vili, a dočekuje Vulvse i Kvins Park Rendžers.

Liverpul je upravo protiv KPR-a propustio šansu da dobrano popravi gol-razliku.

Umjesto pola tuceta golova, morao je da se zadovolji "minimalcem" Luisa Suareza, glavom na centaršut Čarlija Adama početkom drugog poluvremena.

Na golu gostiju blistao je Radek Černi, a nekoliko puta mu je i sreća bila saveznik.

Ekipa Njukasla u prethodnih 14 kola je primila samo 15 golova, da bi bez povrijeđenih štopera Koloćinija i Stivena Tejlora njegova odbrana kapitulirala čak četiri puta na gostovanju Noriču.

Mala utjeha crno-bijelima su dva gola, ukupno 11 u sezoni, koje je postigao Demba Ba.

Aston Vila je pobjedom na Ribok stadionu prikovala Bolton za dno tabele, Svonsi dobio Fulam 2:0 pošto Klint Dempsi u finišu nije iskoristio penal za 1:1, dok je Vigan u gostima Vest Bromviču osvojio važne bodove u borbi za opstanak.