SERIJA A: Klose junak Lacija

Klub iz Rima pobijedio u Lećeu, Đenova vrlo dobra na gostovanju Sijeni.

SERIJA A: Klose junak Lacija Izvor: MONDO

Golom Miroslava Klosea u 87. minutu Lacio je stigao do pobjede na vrućem terenu u Lećeu - 3:2 - u 14. kolu Serije A.

Ovom pobjedom ekipa iz Rima izbila je, makar do nedjelje, na drugo mjesto na tabeli i još jednom potvrdila da je ozbiljan konkurent u borbi za titulu.

Domaćin je poveo preko Davide di Mikelea u 12. minutu iz penala, a Klose je izjednačio u 28. minutu. Vođstvo gostima donio je Lorik Cana u 47. minutu, izjednačio je Stefano Ferario u 57. minutu, a potom je Klose riješio pobjednika u završnici meča.

Reprezentativac Srbije Nenad Tomović igrao je za Leće u prvom poluvremenu, a potom ga je zamijenio Manuel Đandonato.

Fudbaleri Đenove su u derbiju donjeg dijela tabele slavili protiv domaće Sijene sa 2:0. Za poraženu ekipu branio je Željko Brkić, dok je Boško Janković u 72. minutu zamenio Emilijana Moretija u timu Đenove.