PREMIJER: Kažnjen defanzivni Blekburn

Blekburn vodio 1:0 protiv Sanderlenda, a potom primio dva gola u završnici meča.

PREMIJER: Kažnjen defanzivni Blekburn Izvor: MONDO

Fudbaleri Blekburna, izgleda, nisu čuli za onu "napad je najbolja odbrana". Da jesu, možda bi se sa gostovanja Sanderlendu vratili sa bodom ili čak cijelim plijenom. Ovako, ostali su praznih šaka. Zasluženo.

U derbiju začelja, u meču 15. kola Premijer lige, Sanderlend je pobijedio Blekburn 2:1, iako su gosti do desetak minuta prije kraja vodili.

Međutim, kako to u fudbalu biva, ekipa koja napravi "bazni kamp" na svojoj polovini u namjeri da sačuva minimalnu prednost, naposlijetku bude kažnjena. Surovo kažnjena.

Poveo je Blekburn u 17. minutu golom crnogorskog reprezentativca Simona Vukčevića. Njegov prvi ligaški gol za Blekburn, ujedno drugi u plavo-bijelom dresu engleskog kluba.

U drugom poluvremenu, potpuna defanziva Blekburna, odnosno potpuna ofanziva Sanderlenda. Propustile su "crne mačke" nekoliko dobrih prilika, tačnije Pol Robinson je činio čuda na golu Blekburna.

Sve do 84. minuta kada je Dejvid Von probio bedem gostiju. Nastavio je Sanderlend atake, za šta je dobio nagradu u 90. minutu. Sebastijanu Larsonu, momku koji je prošle nedelje promašio ključni penal u meču protiv Vulverhemptona, sada se vratilo. Izvanredno je izveo slobodan udarac i savladao Robinsona.

Prva pobjeda novog trenera Matina O'Nila, pobjeda kojom Sanderlend beži sa dna. Sa onog dna gdje je prikovan Blekburn.