PRIMERA: "Žuta podmornica" tone

Kriza trese Viljareal, koji će naredno kolo dočekati u zoni ispadanja. Saragosa prikovana za dno. Pobjede Hetafea i Sportinga iz Hihona.

PRIMERA: "Žuta podmornica" tone Izvor: MONDO

Ekipa koja je igrala Ligu šampiona i ranijih sezona značajnu ulogu u španskom fudbalu, ove jeseni ne može da se prepozna.

Poslije 16. kola Primere, Viljeral se nalazi u zoni ispadanja!

"Žuta podmornica" je danas igrala samo neriješeno protiv Real Sosijedada (1:1) na svom terenu, a i za taj bod je morala da se namuči jer su gosti imali prednost dvadesetak minuta. Viljareal ima 15 bodova, pet više od posljednjeplasirane Saragose (koja je danas onovo izgubila na svom terenu), ali isto bodova koliko i Sporting iz Hihona.

Hetafe igra sigurno na svom terenu. Poslije pobjede nad Barselonom i Atletiko Madridom, Hetafe je danas savladao Granadu. Strijelac jednog gola protiv Granade bio je Havijer Kaskero u 81. minutu.

Skupocjena Malaga igrala je 1:1 na svom terenu proti Osasune u, može se reći, derbiju nedeljnog programa Primere.