PREMIJER: Pao i Mančester siti - Čelsi treći!

Čelsi preokrenuo rezultat protiv vodećeg Mančester sitija, nanio mu prvi ligaški poraz ove sezone (2:1) i stao u red kandidata za titulu.

PREMIJER: Pao i Mančester siti - Čelsi treći! Izvor: MONDO

Bilo je potrebno odigrati punih 15 kola, pa da u Premijer ligi više ne bude neporaženih ekipa.

Mančester siti stigao je na Stamford Bridž sa 12 pobjeda i samo dva remija, ali ga je sa igračem više srušio Čelsi, kojem je to prva pobeda u četiri ovosezonska derbija.

"Plavci" su slavili golom Frenka Lamparda iz penala u 82. minutu, pošto je lopta nakon udarca Danijela Staridža pogodila u ruku Džoliona Leskota. Iskusni "vezista", koji je desetak minuta ranije ušao u igru umjesto strelca prvog pogotka, Raula Meireleša, odapeo je poluvisok udarac, po sredini gola i Džo Hart nije imao šansu da to odbrani.

Siti je fenomenalno počeo utakmicu. Mario Baloteli je malo po isteku prvih 60 sekundi doveo goste u vođstvo. Dubinskom loptom po zemlji uposlio ga je Serhio Aguero, a Baloteli izbjegao start Baneta Ivanovića, zaobišao Petra Čeha i pogodio mrežu.

Aguero je ubrzo imao odličnu priliku da povisi na 2:0, ali se njegov promašaj ispostavio jednim od prelomnih momenata utakmice, pored žutih kartona koje je u 46. i 58. minutu dobio Gael Kliši.

Upravo Kliši je u 34. minutu bio "žrtva" Staridžovog driblinga na desnom krilu, poslije kojeg je uslijedio oštar centaršut i prava reakcija Meireleša za 1:1. Bila je to možda i prva prilika Vilaš Boašovog tima!

Francuski bek, kojem je Manćini dao prednost u odnosu na Aleksandra Kolarova, na samom početku drugog dijela je dobio javnu opomenu zbog starta na Staridžu, a ubrzo i isključenje zbog saplitanja Ramireša.

Manćini se od tog trenutka opredelio za "bunker", bedem igrača u crveno-crnom dugo je odolijevao i Hart je među stativama bio praktično besposlen. Ipak, u takvoj postavci igre bilo je samo pitanje vremena kada će neki detalj "prelomiti" utakmicu u korist domaćina - to je bio već opisani jedanaesterac.

Čelsi se ovim trijumfom primakao Mančester sitiju na sedam bodova zaostatka, što 23 kola prije kraja prvenstva izgleda itekako dostižno. Setimo se u kakvom je položaju bio Andre Vilaš Boaš pre samo tri nedjelje, poslije poraza kod kuće od Arsenala i dva puta od Liverpula (drugi u Karling kupu)!

Profitirao je i stari lisac Aleks Ferguson, čija ekipa je nedjeljama grčevito držala priključak za gradskim rivalom, a sada se nalazi na samo "minus dva"!

Kao i svake sezone, slijedi praznični period sa velikim brojem utakmica, tokom kojeg će sigurno biti "lomova" na tabeli. Ko dočeka februar u najboljoj poziciji, biće favorit za titulu.