PRIMERA: Slomljena noga još jednom golgeteru

Najboljem strijelcu Levantea Huanluu pukla fibula poslije starta Borhe iz Deportiva. Pauza najmanje tri mjeseca.

PRIMERA: Slomljena noga još jednom golgeteru Izvor: MONDO

Levante se plasirao u osminu finala Kupa kralja iako je prvi meč u La Korunju izgubio 1:3, ali je u revanšu ostao bez najboljeg strijelca. Huanlu je slomio nogu i biće van terena najmanje tri mjeseca.

Hit sezone u Primeri je poslije 90 minuta igre sa Deportivom u Kupu stigao do 3:1, a u produžetku golom Konea i do konačnih 4:1. Međutim, prolaz dalje je ostao u sjenci teške povrede 31-godišnjeg veziste.

U 60. minutu utakmice u Valensiji, gostujući igrač Borha je startovao na Huanlua i slomio mu fibulu. Odmah je postalo jasno da je riječ o teškoj povredi. Domaćem fudbaleru je noga stavljena u gips i prevežen je u bolnicu, a Borha je dobio drugi žuti karton. Očigledno svjestan da je načinio nepromišljen potez i teško povrijedio rivala, teren je napustio u suzama.

Huanlu će biti operisan u petak.

On je u Primeri postigao šest golova.

Levante zauzima četvrto mjesto na tabeli poslije 16 kola, sa 29 bodova, četiri manje od Valensije, osam od Barse, a 11 od Reala.

Prethodno, još jednom vrhunskom golgeteru je slomljena noga. Pred Davidom Viljom je duga pauza poslije povrede zadobijene u polufinalu FIFA klupskog svjetskog prvenstva u Japanu u kome je njegova Barsa savladala Al Sad iz Katara - 4:0, a kasnije i osvojila trofej (pobjedom nad Santosom u finalu istim rezultatom).