PREMIJER: Totenhem ne da treće mjesto

Totenhem i Čelsi odigrali 1:1 u derbiju 17. kola. Drogba pogodio stativu, Adebajor promašio gol-šansu u finišu. Povreda Baneta Ivanovića.

PREMIJER: Totenhem ne da treće mjesto Izvor: MONDO

Prvi put od sezone 1995/96. Totenhem će dočekati katolički Božić kao najbolji klub iz Londona u Premijer ligi.

Totenhem je večeras, u posljednjem meču 17. kola, u londonskom derbiju, odigrao neriješeno sa Čelsijem 1:1 (1:1), čime je osigurao treću poziciju na tabeli uoči praznika.

"Pijevci" su ujedno nastavili niz nepobjedivosti protiv klubova iz Londona na svom stadionu. Posljednji put Totenhem je poražen na svom Vajt hart lejnu 2007. godine protiv Arsenala 1:3. Zanimljivo, tada je dva gola za Arsenal postigao Emanuel Adebajor, koji je i večeras dao gol na ovom stadionu, ali za Totenhem.

Igrao se 8. minut, kada je Geret Bejl sjajno pronašao Adebajora, koji je lako savladao Petra Čeha. Jedan podatak koji zvuči gotovo nestvarno - to je tek drugi gol Adebajora u mečevima sa Čelsijem! Bejl je još jednom pokazao da je odličan asistent. Zahvaljujući njegovim loptama Totenhem je ove sezone postigao devet golova.

Adebajor je mogao da se proslavi, jer je u sudijskoj nadoknadi imao gol-šansu, opet na proigravanje Bejla, ali je loše šutirao i Čelsi se spasio.

Totenhem je dominirao u prvom dijelu prvog poluvremena, a Čelsi se oslobodio pritiska poslije vodećeg gola domaćina. Počeli su "plavci" da igraju i odmah poslije vodećeg gola mogli su do izjednačenja da je Danijel Staridž bio prisebniji.

Ali, zato jeste bio priseban u 23. minutu. Didije Drogba je pokrenuo akciju sa lijeve strane, dodao je do Ešlija Kola, kojeg lopta jeste pogodila u ruku prilikom primanja, ali nenamjerno, potom je izvanredno centrirao, pravo na nogu Staridžu koji je samo ubacio u mrežu Breda Fridela.

Mogao je Čelsi do preokreta koji minut kasnije. Drogba je velemajstorski primio loptu na grudi u šesnaestercu, opalio, ali je Totenhem spasila stativa.

Srpski reprezentativac Bane Ivanović dobro je počeo meč, ali je već poslije pola sata morao da zatraži izmjenu. Držao se za zadnju ložu i predstoji mu, najvjerovatnije, pauza.

Borbeni meč nastavljen je i u drugom poluvremenu, s tim što je Čelsi bio taj koji je više držao loptu u posjedu.

Velika uzbuđenja dogodila su se tek pred kraj meča. Najprije je Ramirez prokockao odličnu šansu za Čelsi, a u sudijskoj nadoknadi i Adebajor na već opisani način.

Za kraj izvještaja još jedan zanimljiv statistički podatak: Ovo je bilo sedmi put da Totenhem igra meč Premijer lige u četvrtak i nikada nije izgubio. Četiri puta je pobijedio i tri puta odigrao neriješeno.