PREMIJER: Blekburn ugasio Fergijeve svjećice!

"Fenjeraš" odigrao odličan meč na Old Trafordu i pobijedio 3:2 i to na 70. rođendan Aleksa Fergusona!

PREMIJER: Blekburn ugasio Fergijeve svjećice! Izvor: MONDO

Kakav šokatntan završetak godine za Mančester junajted! Kako loš 70. rođendan "dede" ser Aleksa Fergusona, koji je upravo danas izjavio da ostaje na klupi "đavola" još tri godine!

Hrabri Blekburn, koji je na Old Traford došao "na klanje", sa "fenjerom" u rukama, pobijedio je Mančester junajted 3:2, poslije vođstva od 2:0, dva gola Dimitra Berbatova i "zlatnim golom" Grenta Henlija!

Glava trenera Blekburna Stiva Kina već duže vrijeme je u torbi. Nezadovoljni navijači Blekburna nedjeljama unazad traže njegov odlazak, ali Kin opstaje. Prije dva dana, baš uoči gostovanja u Mančesteru, rekao je da dobija podršku mnogih kolega, uključujući i Fergusona.

Bio je svjestan Kin da će na Old Trafordu biti sve samo ne lak meč, ali je njegova ekipa, u kojoj je od starta bio i Radosav Petrović, odigrala hrabro, baš kao u prethodnom meču protiv Liverpula na Enfild roudu (1:1).

Nigerijac Jakubu Ajegbeni je sa dva gola, najprije u 16. minutu iz penala, a potom i poslije sjajnog solo prodora u 50. minutu, zabrinuo sve na Old Trafordu, uključujući slavljenika Aleksa Fergusona.

Blekburn je, dakle, poveo u 16. minutu, kada je Berbatov povukao i oborio Sambu u svom šesnatesrcu, a Jakubu bio precizan sa "bijele tačke". Napadao je Mančester, ali je do kraja poluvremena to bila jalova inicijativa.

Početkom drugog dijela novi šok za domaće navijače. Jakubu je izveo pravi slalom i potom uputio snažan i precizan udarac. De Hea je ponovo vadio loptu iz mreže.

A onda je na scenu stupio Berbatov o kojem se posljednjih nedjelja pisalo da sigurno odlazi ove zime, potvrdio je da je u odličnoj formi. U periodu od 52. do 62. minuta postigao je dva gola za izjednačenje. Imao je Junajted dovoljno vremena za potpuni preokret i da svom treneru na lijep način čestita 70. rođendan.

Ali...

U 80. minutu defanzivac Grent Henli je iskoristio grešku golmana De Hee i iz drugog pokušaja, glavom, postigao je prvi gol za Blekburn ove sezone i donio svom timu prvu pobjedu na strani!

Blekburn je napravio pravi podvig. Ovom pobjedom osvojio je 14. bod u sezoni, ali je i dalje u zoni ispadanja. Ipak, veliki je ovo podstrek za nastavak sezone. Mančester junajted je na gorak način završio 2011. godinu. Mogao je da bude na liderskoj poziciji, ovako ostaje na drugom mjestu poslije drugog poraza na svom terenu u ovoj sezoni (prvi je bio protiv Sitija 1:6).

Jedan zanimljiv podatak. Mančester junajted nikada nije izgubio meč na Old Trafordu tokom božićnih i novogodišnjih praznika (od 25. decembra do 6. januara) od 1992. godine. Do danas. Do današnjeg dana Junajted je imao 24 pobjeda i pet neriješenih.