Crni Enaute, gdje gledaš?

Tragikomičan potez golmana Reala Sosijedada, Enauta Zubikaraija u katastrofalnom porazu njegovog tima od Majorke - 1:6.

Crni Enaute, gdje gledaš? Izvor: MONDO

Majorka je u utorak uveče priredila jedan od najspektakularnijih povrataka u istoriji španskog Kupa kralja.

Poslije 0:2 u prvom meču u Baskiji protiv Real Sosijedada, Majorka je od 16. minuta revanša na svom ONO stadionu gubila rezultatom 0:1, poslije pogotka Ifrana... Dakle, timu sa Baleara bila su potrebna bar četiri gola, bez primljenog na drugoj strani, da bi prošao u četvrtfinale Kupa.

Ispostavilo se - nikakav problem!

Do poluvremena četiri, a do kraja još dva gola postigli su momci u crvenim dresovima, pregazili Baskijce rezultatom 6:1 i otišli među osam najboljih timova u Kupu, gdje će imati realnu šansu da se izbore za finale, s obzirom na to da je žrijeb na jednu stranu "kostura" gurnu Real Madrid, Barselonu, Valensiju, Sevilju, itd, a na drugu Kordobu, Espanjol, Mirandes, Albasete, Atletik Bilbao...
Zanimljivo, Majorka je postigla šest pogodaka u periodu od 34. do 60. minuta, odnosno šest pogodaka za 24 minuta igre! Po jedan na svaka četiri minuta...

U kakvu su mašinu upali gosti, govori i peti pogodak na meču, a četvrti za domaći tim, koji je postigao Gonzalo Kastro u 41. minutu utakmice.

Da li je potrebno komentarisati potez nesrećnog golmana Sosijedada Enauta Zubikaraija? Pogledajte gol na našem web portal www.mondo.rs