Novi trener Partizana označio početak priprema za proljećni dio sezone. Bez Vukića. Nezgrapan odnos prema medijima.
Fudbaleri Partizana okupili su se u ponedjeljak ujutru u "Zemunelu", a novi trener Avram Grant označio je početak priprema za proljećni dio sezone.
Pojavili su se svi igrači pod ugovorom. Znači, nije bilo Zvonimira Vukića, kome je ugovor istekao, a nije produžen.
Igračima se prvo obratio predsjednik Dragan Đurić.
"Pozdravljam igrače i čestitam im praznike. Jutros sam dobio radosnu vijest od ljudi koji se bave fizičkom spremom, a to je da su igrači najspremniji u posljednjih pet godina došli na pripreme", počeo je prvi čovjek Partizana i nastavio:
"Prednost od deset bodova koju imamo znači da ništa nije gotovo, da treba da radimo još više. Ona je velika, ali traži maksimalnu ozbiljnost, jer se prvenstvo lako može izgubiti".
Đurić se zahvalio igračima na do sada urađenom.
"Zahvaljujem se i bivšem treneru", rekao je Đurić, a zatim predstavio šefa stručnog štaba Avrama Granta.
"Dobili smo novog trenera, koji će sa nama završiti započeto, a i napraviti nešto više u Evropi".
Grant se prvi put obratio fudbalerima Partizana sljedećim riječima:
"Ne volim ovdje da govorim već na terenu. Čestitam vam na dobromn poslu, ali cilj je da klub podigne na još viši nivo, da napravimo rezultate u Evropi. Međutim, oni ne mogu da se naprave bez dobrih rezultata u ligi".
Kako Đurić tako i Grant pozdravljani su aplauzom igrača poslije svega izrečenog.
"Želim da nastavimo dobrim putem, a ja da vam svojim iskustvom pomognem da budete još bolji. Želim da uživate", zaključio je Izraelac.
Predsjednik kluba Dragan Đurić nije bio spreman ni u ponedjeljak da da odgovore na pitanja na koja je ostao dužan. Na novinarsko podsjećanje da je to obećao dan ranije, odgovorio je:
"Sutra ćemo pričati o ugovoru, a o ostalim stvarima ima vremena ovih dana", završio je Đurić.
Novinari nepoželjni na prvom treningu Avrama Granta
Crno-bijeli su počeli pripreme. Igračima i novinarima obratili su se predsjednik (Dragan Đurić) i trener (Avram Grant), koji je zatim poveo igrače na prvi trening.
Kao i obično, predstavnici "sedme sile" su se pored terena, dok je ekipa počinjala rad, pripremali da obave posao. Kao i obično, željeli su da po završetku treninga uzmu izjave od fudbalera.
Međutim, samo 15-ak minuta poslije početka treninga novinarima, fotoreporterima i snimateljima, kojih je bilo oko 25, prišlo je obezbjeđenje i, protivno dugogodišnjoj ustaljenoj praksi, zamolilo ih da napuste Sportski centar.
Novinari su zatražili da im se tim povodom obrati neko od zvaničnika kluba, ali u blizini nije bilo ni predsjednika Đurića ni novog portparola Nataše Cvetković, pa su novinari otišli.
Potom se novinarima ipak obratio neko iz kluba, ali komesar za bezbjednost - Petar Lubina koji je pitao prisutne novinare "u čemu je problem".
Odgovor je bio: "Mi moramo da radimo i uzmemo izjave igrača", nakon čega je uslijedio kratak i jasan odgovor:
"Zemljače, nema izjava"
Sve u svemu, početak nove sezone, pa možda i "nove ere" u Partizanu počeo je uz krajnje nezgrapan odnos prema srpskim medijima, s obzirom da je veliki broj redakcija i u nedjelju bio uskraćen za informaciju o početku prve konferencije za novinare Avrama Granta.
(V.S, MONDO)