FUTSAL (EURO): Rusi očekivano u finalu

Ekipa koja je iz daljeg takmičenja eliminisala "orlove", pobijedila domaćina Hrvatsku 4:2 i plasirala se u finale.

FUTSAL (EURO): Rusi očekivano u finalu Izvor: MONDO

Rusija će prema očekivanjima igrati u finalu Evropskog prvenstva u futsalu.

"Zbornaja" je bez većih problema, osim u finišu meča, pobijedila domaćina Hrvatsku pred 10.000 navijača u Zagrebu - 4:2 (3:0).

Rusi su od samog početka nametnuli svoj ritam i već u 35. sekundi poveli. Gol je postigao Dmitri Prudnikov. Snove "kockastih" da mogu do polufinala počeo je da ruši Sirilo, pet minuta poslije prvog gola.

I pored velike želje Hrvata, kvalitet je ipak u potpunosti bio na strani Rusije. Domaćin je izgorio u želji, ali i sam plasman u polufinale i u borbu za medalje predstavlja veliki rezultat za ekipu Mate Stankovića.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 16. minutu kada je Sergej Abramov poviso na 3:0. Pula je na startu drugog poluvremena potpuno utišao Arenu Zagreb. Rusija je imala 4:0 i miran finiš meča.

Ipak, Hrvatska kreće na sve ili ništa. Koristi opuštenost "baćuški" i smanjuje na 2:4. Dvostruki strijelac bio je Dario Marinović, čiji je drugi pogodak u 37. minutu razbudio uspavanu publiku.

Rusi odelijevaju strahovitom pritisku Hrvatske, a u pojedinim momentima imali su i sreće, jer je domaćin dva puta pogađao stativu.

Na kraju, Rusija zasluženo ide u finale, a Hrvati u borbu za bronzu.

U drugom polufinalu od 21 sat sastaju se Italija i aktuelni šampion Španija.