KUP ITALIJE: Umalo veresija za Sijenu

Sijena vodila 2:0, zatim Pesoli dao autogol za 2:1, a onda Napoli mogao i da izjednači u prvom meču polufinala.

KUP ITALIJE: Umalo veresija za Sijenu Izvor: MONDO

Sijena je napravila istorijski uspjeh plasmanom među četiri najbolja u Kupa Italije, prvi put u istoriji. Mali klub iz Toskane bio je blizu da sa ogromnim kapitalom (2:0) ode na revanš polufinala u Napoli, a na kraju je malo nedostajalo da se meč završi bez pobjednika.

U prvom meču polufinala na Artemio Frankijum Sijena - Napoli 2:1 (1:0).

Domaćin je poveo u 42. minutu. Režinaldo je nadmudrio Kampanjara, izašao sam pred golmana De Santisa, prebacio loptu i poslao je u praznu mrežu.

Trener Napolija Valter Macari je u 57. minutu na teren poslao ofanzivnog Lavecija umjesto defanzivca Aronike iako su već tada u igri bila trojica napadača - Hamšik, Kavani i Pandev.

Ali, u 66. minutu Sijena je udvostručila vođstvo. Rosi je sjajno asistirao sa lijevog krila, pronašao usamljenog D'Agostina na sedam-osam metara i uslijedila je rutinska egzekucija - 2:0.

Krenuli su zatim gosti u totalnu ofanzivu, svjesni da im je pogodak neophodan pred revanš zakazan za 20. mart. Bili su blizu u 79. minutu kada je Belmonti sa gol-linije izbacio loptu poslije šuta Kavanija. Nedugo zatim zatresao se okvir domaćeg gola, ali golman Fareli kapitulirao je tek pošto je njegov saigrač Pesoli uklizao i zatresao sopstvenu mrežu.

Napoli je bio nadomak izjednačenja, jer je u 95. minutu i Kampanjaro pogodio prečku.

Srpski golman iz Udinezea na pozajmici u Sijeni Željko Brkić nije igrao zbog povrede.

Prije ove pobjede Sijena je samo jednom savladala Napoli u sedam duela.

Napolitanci već dugo nisu u formi, posljednjih pet mečeva u Serija A nisu dobili. Doduše samo jedan su izgubili.

Dan ranije, u prvom polufinalnom duelu Juventus je kao gost savladao Milan 2:1. Revanš je na programu 21. marta.

Finale će se igrati 20. ili 23. maja u Rimu.