PRIMERA: Ovacije Ronaldu i Robertu Karlosu

Het-trik Kristijana Ronalda, Real Madrid ima 10 bodova više od Barselone! Roberto Karlos pozdravljen ovacijama uoči utakmice.

PRIMERA: Ovacije Ronaldu i Robertu Karlosu Izvor: MONDO

Spektakularni potezi Kristijana Ronalda donijeli su Real Madridu novu pobjedu u Primeri i više nego velikih +10 u odnosu na Barselonu!

Ronaldo pogađa iz penala, glavom, daje sjajne golove. Sve je to uradio u utakmicu u kojoj je Levante odigrao hrabro, poveo, potom ostao sa desetoricom, ali više od časnog poraza na "Santjago Bernabeu" nije mogao.

Real Madrid - Levante 4:2, tri gola Ronalda, jedan Benzeme.

Levante se nije uplašio Reala u Madridu. Uostalom, Levante ove sezone uopšte nije strašljiva ekipa, jer da jeste ne bi bio četvrti na tabeli.

Poveli su gosti golom Gustava Kabrala u 5. minutu, a potom je uslijedila ofanziva Reala. Sve do finiša prvog poluvremena nisu uspijevali "kraljevi" da probiju Levante, a u raznim gužvama u šesnaestercu gostiju zabilježen je nov, blago rečeno, nesportski gest igrača Reala. Opet defanzivac. Ali, ovog puta nije Pepe, već Serhio Ramos.

U nekoliko navrata Ramos se navlačio sa Asijerom del Ornom, bilo je tu i verbalnih duela, da bi u 36. minutu, defanzivac Reala u pokušaju da dođe do jedne nabačene lopte, mučki udario fudbalera Levantea po nogama. Sudija nije dobro vidio šta se desilo u gužvi, ali je Ramos dobio žuti karton. Mogao je i crveni.

Naredni minuti bili su i presudni. Ibora je u 37. minutu dobio prvi žuti karton zbog starta nad Benzemom, a samo pet, šest minuta kasnije dobio je i drugi žuti, jer je nespretno zahvatio loptu rukama u svom šesnaestercu. Igrač više za Real i penal za Real.

Kristijano Ronaldo je precizno izveo najstrožu kaznu i rezultatom 1:1 otišlo se u svlačionice.

Bilo je već tada jasno da je pitanje trenutka kada će Levante pasti. Nije se dugo čekalo. Iguain je prošao po desnoj strani, zavrnuo u šesnaesterac, a Ronaldo glavom donosi preokret.

U 57. minutu najljepši detalj na meču. Krenuo je Kristijano u svom uobičajeni prodor, zastao, namjestio se, šutirao i postigao prelijep gol. Suvi list!

Levante je ponovo dao znake života u 63. minutu, kada je Kone iskoristio centaršut Serana i smanjio na 2:3.

Ali, nije mnogo prošlo od radosti gostiju, kada je Karim Benzema postigao novi lijep gol za Real. Dobio je loptu od Ronalda, ušao u šesnaesterac i odmjerenim udarcem pogodio malu mrežu gola Leventea.

Zahvaljujući Dejanu Lekiću strijelcu dva gola za Osasunu protiv Barselone (3:2), ali i večerašnjoj pobjedi, Real je vrlo blizu titule šampiona Španije.

Meč je gledao i legenda Reala, Brazilac Roberto Karlos (370 utakmica za klub) koji je dobio ovacije i poklon od kluba.

Od ostalih utakmica 23. kola izdvajamo pobjedu Saragose u Barseloni nad Espanjolom. To je prva pobjeda kluba za koji igra Ivan Obradović poslije 15 utakmica, odnosno od oktobra 2011. godine!