BUNDES: Noćna mora Kelna se nastavlja...

Bajer slavio na gostovanju Kelnu 2:0. Domaći nastavili katastrofalan niz mečeva bez pobjede. Štutgart na svom terenu lako sa Frajburgom.

BUNDES: Noćna mora Kelna se nastavlja... Izvor: MONDO

I trener Kelna Stale Solbaken i njegov kolega Robin Dut, sa klupe Leverkuzena, znali su da će u subotu uveče samo jedan biti siguran da uskoro neće dobiti otkaz.

Obojica su uoči 23. kola Bundeslige bili pod ogromnim pritiskom, a sa tenzijom se bolje izborio Dut. Ispravnije rečeno - njegovi fudbaleri.

Lars Bender bio je u 16. minutu najprisebniji u gužvi u šesnaestercu protivnika i doveo svoj tim u vođstvo.

Isti igrač postigao je gol i početkom drugog poluvremena i oduzeo domaćoj ekipi nadu da može do pobjede.

Istovremeno je i u Majncu viđen dobar fudbal u lokalnom derbiju. Domaći su već za 45 minuta poveli protiv Kajzerslauterna sa tri gola prednosti i uh drugom dijelu uživali na terenu. Muhamed Zidan još jednom je postigao gol i potvrdio da je u sjajnoj formi.

Kajzerslautern je ove sezone ostvario samo tri pobjede i izjednačio negativan klupski rekord iz sezone 89/90.

Mnogo je golova bilo i u duelu Štutagarta i Frajburga.

"Švabe" su sa srpskim reprezentativcem Zdravkom Kuzmanovićem u ekipi slavile ubjedljivu pobjedu, a ponovo je strijelac bio neizbježni Martin Hanrik.

Austrijanac je postigao gol i na četvrtoj uzastopnoj prvenstvenoj utakmici i tako izjednačio ovosezonski uspjeh hrvatskog internacionalca Marija Mandžukića.