Mali "zmajevi" poraženi od "orlića"

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od vršnjaka uz Srbije (2:0) golovima Ognjena Mudrinskog u 56. i Nemanje Čovića u 90. minutu.

Mali "zmajevi" poraženi od "orlića" Izvor: MONDO

Mladi reprezentativci Srbije pobijedili su vršnjake iz BiH 2:0 (0:0) u prijateljskoj utakmici odigranoj na vještačkoj travi stadiona BASK-a u Beogradu. Golove su postigli debitanti, koji su u igru ušli sa klupe.

Vodeći gol postigao je Ognjen Mudrinski u 56. minutu. Fudbaler Jagodine ušao je u igru tokom prvog poluvremena umjesto povrijeđenog Nemanje Kojića. Konačan rezultat postavio je Čović u 90. minutu u trenucima kada su "orlići" imali igrača manje.

Nenad Krstičić je po desnoj strani proigrao Mudrinskog, koji je sa ivice šesnaesterca precizno šutirao po zemlji u suprotni ugao gostujućeg gola za 1:0. Pored gola Mudrinski je upisao i asistenciju, koju je igrač Spartaka pretvorio u 2:0 udarcem iz srca kaznenog prostora - 2:0.

Tim Aleksandra Jankovića igrao je znatno bolje u drugom poluvremenu i to je naplatio pobjedom. Doduše, izabranici Vlade Jagodića dva puta su pogodila stativu, po jednom u svakom poluvremenu.

Prilike za domaćina imali su i Vujadin Savić i Luka Milunovič, ali je uspješniji od njih bio golman Bukvić.

"Orlići" su posljednjih desetak minuta igrali sa desetoricom, jer se povrijedio kapiten Slobodan Medojević, a prethodno je selektor Srbije izvršio sve izmjene. On nije mogao da računa na vezistu Partizana Sašu Markovića, koji se povrijedio još na zagrevanju.

Bila je ovo provjera objema selekcijama za nastavak kvalifikacija za EP 2013.

SRBIJA: Aleksić - Miljković, Medojević, Savić, Mladenović - Milivojević, Krstičić, Lazović, Milunović - Kojić, Despotović.

Igrali su još: Dmitrović, Petković, Kosanović, Mudrinski, Čović, Mitošević.

BiH: Bukvić, Čolić, Kvesić, Sipović, Markić, Višćan, Stevanović, Bilbija, Grahovac, Bešić, Gnjatić.

Igrali su još: Abdihović, Hadžić, Dupovac, Brekalo, Bekić, Sušić, Prcić, Zakarić, Stanković.

(MONDO, foto: MN Press)