PRIMERA: Tračak nade za Saragosu

Tim Ivana Obradovića napravio preokret u susretu sa Viljarealom - 2:1, pošto je do 85. minuta bilo 0:1.

PRIMERA: Tračak nade za Saragosu Izvor: MONDO

Susret "fenjeraša" i prve ekipe iznad zone ispadanja donio je dramu u finišu i pobjedu domaćina preokretom u posljednjih desetak minuta.

Pogocima iskusnog Luisa Garsije u 85. i defanzivca Abrahama Minera u 94. minutu, Saragosa je upisala prvu pobjedu na La Romaredi još od 16. oktobra, kada je pao Sosijedad.

"Žuta podmornica" je poslije četvrt sata igre povela golom Argentinca Alehandra Martinuća, ali su joj se u drugom poluvremenu osvetili pasivan pristup i čuvanje rezultata.

Domaćin je uvećao svoj saldo na 18 bodova iz 25 mečeva, a Viljareal, kao najbliža meta u zoni spasa, sada mu beži devet bodova.

Vrlo težak zadatak za tim srpskog reprezentativca Ivana Obradovića, koji je u nedeljnom matineu bio "starter", ali je u nastavku bio "žrtva" taktičke promjene. On je u 57. minutu ustupio mjesto znatno ofanzivnijem Horheu Ortiju.

Najzanimljiviji meč subotnjeg programa 25. kola odigran je na Nou Kampu, gdje je Barselona bez isključenog Pikea uspjela da osvoji tri boda protiv Sportinga iz Hihona - 3:1.

Lider Real, koji ima sedam bodova prednosti, u nedelju od 21.30 dočekuje Espanjol.

Najugroženiji pored Saragose su Sporting i Rasing Santander.