Ekipu će do kraja sezone, umjesto smijenjenog portugalskog stručnjaka, voditi dosadašnji asistent Roberto Di Mateo.

Čelsi otpustio Vilaš Boaša! Izvor: MONDO

Andre Vilaš Boaš nije više menadžer Čelsija!

Tridesetčetvorogodišnji Portugalac, do nedelje najmlađi strateg u Premijer ligi, dobio je otkaz poslije nešto više od osam mjeseci rada na Stamford Bridžu.

Kap koja je prelila čašu bio je poraz od Vest Bromvič Albiona (1:0), poslije kojeg Čelsi zauzima peto mjesto na tabeli, sa tri boda manje od Arsenala.

Di Mateo će debitovati u ponovljenom meču osmine finala FA kupa, protiv Birmingema u utorak, nakon čega slijedi prvenstveni duel sa Stoukom, pa revanš osmine finala Lige šampiona protiv Napolija (prva utakmica 1:3).

Italijan je do februara prošle godine bio menadžer VBA, a dres Čelsija nosio je šest godina (1996-2002).

Roman Abramovič ljetos je platio slobodu Vilaš Boaša rekordnih 15 miliona evra, pošto je mladi stručnjak bio vezan ugovorom za Porto, sa kojim je osvojio domaće prvenstvo i kup, kao i Ligu Evrope.

Ipak, učenik Žozea Murinja nije se pokazao doraslim za jedan od najtežih poslova u svijetu fudbala.

Medijski pritisak i neslaganje oko taktike sa dijelom iskusnih prvotimaca bili su samo neki od faktora koji su ga konstantno vukli dole, do trenutka kada je Abramovič izgubio strpljenje.