BUNDES: Bunjaku proglasio šampiona?

Nirnberg savladao ekipu iz Menhenglabaha 1:0 i učinio uslugu "milionerima", koji su se poslije 24. kola učvrstili na vrhu tabele.

BUNDES: Bunjaku proglasio šampiona? Izvor: MONDO

Nirnberg je pobedio Borusiju iz Menhengladbaha 1:0 (0:0) u utakmici 24. kola Bundeslige i ostavio je na osam bodova zaostatka za imenjakom i liderom iz Dortmunda, odnosno na bod iza drugoplasiranog Bajerna.

Trijumf domaćinu donio je Švajcarac Albert Bunjaku u finišu.

Esvein je prošao po lijevom krilu i centrirao po zemlji, na ivici peterca na loptu je naleteo Bunjaku i poslao je iza leđa golmana Ter Stegena. Švajcarac je svoj prvi gol u sezoni postigao u 87. minutu, samo tri minuta pošto je ušao u igru.

U Nirnbergu se igralo očekivano tvrdo, gosti su propustili nekoliko šansi i kažnjeni su onda kada više nisu imali vremena za popravni.

Zanimljivo je da je i četvrti uzastopni duel ovih rivala u Nirnbergu završen identičnim rezultatom 1:0, a treći put u korist domaćina.

Tim Lusijana Favra gubi korak u trci za titulom, jer već u drugoj uzastopnoj prvenstvenoj utakmici nije osvojio tri boda. Prije poraza od Nirnberga kod kuće je remizirao za Hamburgerom (1:1).

Hofenhajm i Keln su igrali neriješeno - 1:1 (1:0). Domaćin je u vođstvo došao pogotkom Kompera u 33. minutu, a izjednačio je Podolski u 81. odličnim udarcem glavom.

Podolskom je to bio 16. gol u sezoni i sada se nalazi na diobi trećeg mjesta bundesligaške liste strelaca sa Levandovskim iz Borusije iz Dortmunda, dok su Gomez iz Bajerna i Huntelar iz Šalkea lideri, sa po 18.

Keln je prekinuo niz od tri uzastopna poraza.