Tvente raznio "filipsovce"

Tvente je demolirao PSV i to u Ajndhovenu u derbiju 24. kola holandskog prvenstva - 6:2.

Tvente raznio "filipsovce" Izvor: MONDO

Gosti su već na poluvremenu imali ogromnu prednost 4:0 i uspjeli su da je održe u nastavku iako su od 51. minuta igrali bez "pocrvenilog" Daglasa.

Ola Jon je doveo Tvente u vođstvo već u osmom minutu, a onda su "šamare" domaćinu redom lupali Viljem Jansen (19. minut), kapiten Peter Visgerof (35) i Luk De Jong (40).

Dvostruki strelac za PSV u drugom poluvremenu bio je Ola Toivonen (55. i 82), ali oba puta kada je Šveđanin dao gol, gosti su uzvratili, preko Liroja Fera (74) i Jansena, kome je to bio drugi pogodak na meču (87).

Sastav Stiva Meklarena je prvi koji je ove sezone odnio cijeli plijen sa Filips stadiona, jer prethodno je PSV kao domaćin pobijedio deset puta i samo jednom remizirao.

PSV je prvi put na svom terenu primio šest "komada" od 1956. godine, odnosno poslije 939 mečeva.

Tvente je ostao neporažen u desetom uzastopnom prvenstvenom duelu sa "filipsovcima", u kojima je trijumfovao tri puta!

Kao da je postala praksa u Holandiji da u derbijima mora da bude bar jedan debakl u sezoni. Podsjetimo, prošle sezone je upravo PSV demolirao Fejenord - 10:0.

Ekipa iz Enšedea se izjednačila sa "filipsovcima" na drugom mjestu na tabeli, imaju po 48 bodova, jedan manje od lidera, AZ Alkmara. Gužvu u vrhu prave i Ajaks (46), Herenven (45) i Fejenord (44). Međutim, Tvente ima meč manje i najozbiljniji je kandidat za osvajanje titule, što bi mu bila druga istoriji, jer je jedinu osvojio 2010.